Na hráče, kteří přišli v jedné chvíli o všechno, se nakonec složili jejich kamarádi, aby měli alespoň na autobus. „Byli jsme z toho všichni špatní. Něco takového se nám stalo poprvé. Přiznal jsem se na rovinu, že to je asi moje vina. Na hřiště totiž přišel příjemný muž kolem čtyřiceti let. Byl dobře oblečený a měl pěknou sportovní postavu. Vyprávěl mi, že kdysi kopal za Koleč a Lhotu a taky za Rakovník. Suverénně mi vyjmenoval všechny bývalé spoluhráče a vzpomínal jak s nimi hrál krajský přebor. Protože se výborně orientoval ve fotbalovém prostředí, ani na minutu mě nenapadlo, že by nemluvil pravdu,“ vylíčil nepříjemnou událost trenér družeckých fotbalistů Přemysl Blažek.

Podle svých slov ho neznámý, dobře vyhlížející čtyřicátník po krátké rozpravě požádal, že už delší dobu nekopal a zda by si s nimi nemohl na chvíli zahrát. „Řekl, že má věci v autě a jestli by se nemohl u nás v kabinách převléknout. Na to si vzpomněl, že nechal kopačky doma ve Velké Dobré, kde postavil dům, ale že mu je manželka za chvilinku přiveze. Pustil jsem ho do kabin a šel trénovat kluky. To byla osudná chyba. Cizí fotbalista se ani po chvíli nevracel. Šel jsem proto zpátky do kabin, tam nikde nebyl. Bylo mi to divné, tak jsem místnost zamkl a vrátil se na hřiště. Po tréninku už jsme ale všichni zjistili, kolik uhodilo,“ doplnil trenér. Kromě ztracené hotovosti přišel navíc jeden z hráčů týmu, jenž je programátorem, o důležitá data.

Kvůli tomu, že se neomalenec vkradl i do jeho nového vozu, kde se podle všeho zmocnil a odnesl s sebou i klíče, bylo navíc zapotřebí auto uschovat, aby se lump nevrátil ještě i pro ně.

„Nikdy by mě nenapadlo, že tak solidně vyhlížející člověk může udělat takovou věc, ale chtěl bych tímto varovat ostatní fotbalisty, aby se od něj nenechali napálit a následně okrást,“ upozornil příznivce fotbalu a čtenáře Kladenského deníku trenér Blažek. Případem se v současné době zabývá i policie a po pachateli intenzivně pátrá.

„Dne 30. července ve večerních hodinách bylo na linku 158 oznámeno odcizení věcí z šatny na fotbalovém hřišti v obci Družec. Neznámý pachatel vnikl do šatny bez užití násilí a odcizil finanční hotovost, kreditní karty, doklady a notebook. Vzniklá škoda činila 37 800 korun. Případ se prošetřuje jako podezření z trestného činu krádeže,“ doplnila kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Není vyloučeno, že by falešný fotbalista mohl zavítat i na Rakovnicko.