Vozidla nad 3,5 tuny mohou směřovat pouze po silnicích II. tříd, vozidla do 3,5 tuny mohou zvolit i silnice nižších tříd. „Doporučujeme proto řidičům, aby při plánování cesty tímto směrem počítali se zdržením a sledovali aktuální dopravní informace,“ pronesl Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

V rámci plánovaných dvou etap se bude opravovat povrch komunikace v ulici Plzeňská, opraví se rovněž propustky a dojde k vyrovnání sklonu vozovky. V rámci 2. etapy se jedná o tři čtvrtě kilometru dlouhý úsek mezi křižovatkou I/27 s Oráčovskou ulicí a železničním přejezdem. Třetí etapa v sobě zahrnuje více než půl kilometru dlouhý úsek začínající železničním přejezdem směrem ven z obce na Plzeň a končící za sjezdem k samotě U Velkého rybníka.

V druhé polovině dubna začne rekonstrukce průtahu městem Jesenice v Plzeňské ulici, která bude rozdělena na dvě etapy a zahrnovat bude rovněž opravu chodníků a veřejného osvětlení.
Jesenice se chystá na dopravní peklo. V dubnu začne rekonstrukce průtahu města

Mimo opravy komunikace, kterou provádí ŘSD, bude město Jesenice na své náklady realizovat opravu chodníků, autobusové zastávky nebo obnovu veřejného osvětlení. „Nasvíceny budou úplně všechny přechody v ulici, doposud byl nasvícen pouze jediný. Rekonstrukce to bude opravdu poctivá, stabilizuje se i podloží, aby silnice nepraskala a nevznikaly statické problémy,“ přiblížil jesenický starosta Jan Polák.

Centrum Jesenice.
OBRAZEM: Proměny města Jesenice. Víte, podle čeho dostalo název?