Ještě před tím, než do Německa odjely, pozvaly všechny Lentilky své příznivce, rodiče i odrostlé členy na country bál do Domu osvěty. Není proto divu, že byl plný téměř „po střechu". A co teprve když po úvodním předtančení vzaly své příznivce do promenády a k výuce prvního country tance! To nebylo na parketu téměř k hnutí.

Situaci okomentoval slovy Jiří Pšenčný, jeden z vedoucích souboru: „Country bál na konci roku pořádáme pokaždé. Jenže v klubu Domu dětí a mládeže v Rakovníku. Tam se ale vejde zhruba sto lidí. A to je málo. Proto jsme ho udělali tady." K poslechu a hlavně do tance hrála country kapela Hon na medvídka. Takže se všechny tance, kromě předtančení, učily i tančily pěkně na živou kapelu.

Program
Protože se country bál konal ještě v době předvánoční, nejmladší Lentilky vystřihly na parketu Pekelného Kuželáka a přítomné vzaly do čertovské promenády. Pak následovala série line dance. V té diváci viděli předtančení ještě dříve, než je zhlédla porota na mistrovství v Německu. Komu se line dance líbily, mohl si je vyzkoušet. Tanečnice opět přítomné vzaly do promenády a následovala výuka „lajnů"

Milovníci clogginku si také přišli na své. Lentilky mají tento styl také ve svém repertoáru a v Domě osvěty ho předvedly. Ovšem poté tancechtivé naučily klasický country tanec Sicilské kolo.
„Vždycky do tance zapojujeme rodiče, aby viděli, že to není tak jednoduché, a že se musí děti snažit. Program jsme sestavili z repertoáru, který známe. Čerti a andělé byli těžká improvizace," popisoval Jiří Pšenčný.
Závěr oficiálního programu patřil originální módní přehlídce spojené s promenádou. Tanečníci předvedli svá nová trička, barevná jako Lentilky. V nich je na mistrovství světa v Německu určitě nikdo nepřehlédne. Volná zábava patřila tanci Na parketu si jich několik „zopákli" členové taneční skupiny Hašlerka.

Milá návštěva
Své dobré známé přišla pozdravit a také si zatancovat Renata Nejdlová i s manželem a starostou města Rakovníka Zdeňkem Nejdlem. Renata Nejdlová stála před více než pětadvaceti lety u zrodu country tanců na Rakovnicku a taneční skupiny Hašlerka.

Všem pamětníkům udělala velikou radost. Oblékla si totiž šaty s vínově červenou kostkou, ve kterých začínaly tanečnice z Hašlerky a také si je samy šily. „Byl to originální nápad. Udělala jsi nám velkou radost. Také obdivuji, že se do nich po tolika letech ještě vejdeš," ocenila před publikem počin Blanka Pšenčná.

Country bálem pro všechny příznivce zahájily Lentilky rok oslav výročí založení taneční skupiny. Vznikla před dvaceti lety a tančí pod záštitou Domu dětí a mládeže v Rakovníku. Letošní rok bude pro tanečníky opravdu hektický. Začal již v těchto dnech mistrovstvím světa v Německu. Kdo chce Lentilky vidět, má jedinečnou možnost v květnu na mistrovství republiky v Rakovníku. Přijede sem opravdová country taneční špička.

Dvacítku rovněž oslaví Českomoravská asociace dětských country tanečních skupin, jejímiž zakládajícími členy jsou i Lentilky.

O průběhu mistrovství světa a výsledcích vás budeme průběžně informovat.