To potvrdil čtvrteční kontrolní den na stavbě, kterého se zúčastnil starosta obce Pavel Vyskočil, zástupci dodavatele, odboru dopravy i zástupci policie.
Nyní je uzavřena silnice pouze v obci, a to od senecké křižovatky až na konec obce za mostek. Dále pokračuje nová silnice i s dopravním značením.

V obci je položený a utažený beton od minulého týdne. Dále se tu práce zastavily, protože technika se přesunula na opravu Plzeňské ulice v Rakovníku. Mezi tím se dokončila oprava mostku na konci vesnice u takzvané Židovny.

Z kontrolního dne vyplynulo, že v pondělí a v úterý tohoto týdne se po drobných opravách a dodělávkách rozběhne pokládání první vrstvy asfaltu. Poté už mohou přes mostek přejíždět vozidla stavby. Další vrstva asfaltu se položí v druhém týdnu.

„Protože stavbě zatím přeje počasí, zhotovitel počítá s dokončením o jeden až dva dny dříve. Silnice se pak zřejmě otevře bez vodorovného značení,” upřesnil starosta obce Pavel Vyskočil.

Během kontrolního dne se probíraly i další podrobnosti, například jak dotáhnout do konce křižovatku u školy. „Dohodli jsme se, že se zároveň se silnicí dodělají i chodníky u školy. Alespoň budou vybudované najednou a v jednom stylu. Zatím je hotová část od hřiště,” doplnil ještě starosta.