Teplé počasí v těchto dnech doslova vybízí k trávení volného času u vody. Jenže jediné veřejné koupaliště na Rakovnicku zůstává nadále kvůli rekonstrukci uzavřené.

„Na rekonstrukci Tyršova koupaliště se usilovně pracuje. V červnu se budou dokončovat jednotlivé práce a bude se připravovat přejímka díla. Vše by se mělo stihnout do začátku letních prázdnin,“ informoval mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek s tím, že z důvodu bezpečnosti je vstup do areálu zakázán.

Město o rekonstrukci areálu Tyršova koupaliště rozhodlo v loňském roce, a to na základě velmi špatného stavu, který způsobil požár v polovině července roku 2017. Ten zničil dřevěnou halu Kongo a přilehlé objekty. Původně se měl areál Tyršova koupaliště rekonstruovat v několika etapách, nicméně kvůli požáru se město rozhodlo vše urychlit. V rámci rekonstrukce bude vybudováno nové zázemí celého areálu včetně restaurace, pergoly, ale také zde bude menší bazének pro malé děti a neplavce, modernizace se dočkají také mola a další věci. Veškerou dokumentaci si můžete prohlédnout na webových stránkách města.

„Chodil jsem tam již s rodiči, se svými dětmi, nyní s vnoučaty. Mám to tu rád a obnovu vítám, stejně tak věřím, že to tu bude vždy o letních večerech žít,“ řekl před časem Deníku Miroslav Šíma.