Vystudovala gymnázium v Novém Strašecí a poté absolvovala dvouleté nástavbové studium na zdravotnické škole v Praze. Konkrétně v oboru asistent hygienické služby, kterému se po studiu i začala věnovat, protože nastoupila na hygienickou stanici v Rakovníku. „Odmalička jsem ale tíhla k práci u policie, protože jsem tam měla strýce. Mám v sobě zakořeněnou přirozenou spravedlnost," vypráví. V době, kdy ukončila gymnázium, ale ženy k polici nepřijímali. „To se změnilo v roce 1995, kdy v tomhle směru nastal takový boom. Chtěla jsem mít možnost vykonávat spravedlnost přímo, tak jsem přestoupila," vysvětluje Grundmannová.

U policie strávila jako vyšetřovatelka dvanáct let, v roce 2007 se jí narodil syn, což ji přimělo k další změně. „Chtěla jsem se mu plně věnovat, což by u policie asi nešlo, tak jsem odešla," uvádí. Poté chvíli působila jako učitelka a v roce 2011 nastoupila do rakovnického Domova seniorů Na Zátiší. Když se pak ředitel domova Pavel Jenšovský o dva roky později stal starostou, byla pověřena jeho řízením. „Jsem sociálně laděný člověk, třeba do podnikání bych se asi nehodila. Radši všechno udělám po dobrém," odpovídá na otázku, proč si vybrala právě práci v sociálních službách.

Nejvíce času jí teď zabere přestavba bývalého internátu Střední zemědělské školy, kam se domov ze Zátiší chystá stěhovat. „Minulé pondělí jsme měli kontrolní den, kromě suterénu jsou všechna podlaží hotová. Ještě se dodělávají komunikace ve dvoře a přístupové můstky. Tenhle týden jsme začali navážet nábytek, který by měl během ledna být rozmístěn, a pak bychom se mohli začít stěhovat," popisuje přípravy Grundmannová. Ta oceňuje, že v době jejího nástupu byl domov zaběhlý tak, že nemusela mnoho věcí měnit a mohla se plně věnovat rekonstrukci.

Každý den ji potěší, když cítí, že ji senioři mají rádi. „I když jsem teď ředitelka, klienti mi pořád tykají, oslovují mě jménem a celkově je prostředí v domově velmi přátelské," podotýká. Volného času prý příliš nemá, protože hodně času tráví na zmíněné stavbě. Ráda ale chodí do přírody, čte a nejvíc svého volna tráví se sedmiletým synem. „Na své děti jsem hrdá, dcera vystudovala VŠE v Praze, syn chodí do první třídy a taky je šikovný," dodává Grundmannová s úsměvem.

Autor: Matěj Karmazín