O kině jednali zastupitelé na posledním zastupitelstvu. Na čem se dohodli, uvedl starosta města Jan Polák: „Zastupitelé rozhodli zadat na náklady města vypracování studie na využití objektu pro potřeby nedaleko sídlící a dobře fungující praktické školy, kterou zřizuje Středočeský kraj. Chtěli bychom jim umožnit rozvoj kapacity i jejich činnosti."

Budova by se na to dobře hodila. Je jednopatrová, s bezbariérovým přístupem. Studie, která by vznikala i ve spolupráci s ředitelkou Základní školy, mateřské školy speciální a Praktické školy Hanou Vanickou, by měla podle starosty ukázat, co by se v objektu dalo udělat. Studii by, jako konkrétní návrh, poté zastupitelé předložili i zřizovateli, to znamená úřadu Středočeského kraje.

„Myslím, že by to bylo ku prospěchu celé školy. Vznikl by tam pěkný ucelený areál. V současné škole je velmi málo prostoru. Pedagogové využívají každý prostor. Je obdivuhodné, co vše s dětmi dokáží dělat, jak s nimi pracují. Proto bychom chtěli, aby budovu využívala právě škola," řekl starosta Polák.

Studie by měla také ukázat, jak i v současné době, bez velkých investic, může škola dům využívat. Mohou tam být učebny nebo kabinet, zkrátka cokoliv.

Nyní objekt dočasně využívají jeseničtí hráči stolního tenisu k trénování. Ti ale mohou pak hrát i v tělocvičně.