Do domu ve Veclově, který slouží k rekreaci, se dostal neznámý pachatel tak, že otevřel okno. Zevnitř odnesl motorovou kosu a pilu celkem v hodnotě třiceti pěti tisíc korun.

Škodu za padesát tisíc způsobil krádeží měděného kabelu o délce tisíc metrů. Dále si ještě vybral nějaké hračky a kanystr s benzínem. Protože ještě poškodil plot a okenní rám, šestapadesátiletému muži z Kladenska způsobil škodu za téměř devadesát tisíc korun.

Další nenechavec vnikl na oplocený pozemek ve Hvozdě. Odcizil kovový materiál a motor z Fiatu.

Nemilé překvapení čekalo na Silvestra šestašedesátiletou ženu z Mělnicka. Její chatu na Křivoklátsku navštívil zloděj. Odnesl si většinou vybavení kuchyně, například vařič a nerezovou konvici, a k tomu ještě další vybavení chaty. Způsobil škodu za patnáct tisíc korun.

Otevřeného okna a chvilky nepozornosti u domku v Lužné využil další zlodějíček krátce před desátou ráno. Okno bylo otevřeno na mikroventilaci. Zloděj ho neznámým předmětem otevřel úplně. Vlezl do obýváku, který stačil prohledat. Neodešel s prázdnou, ukradl šperky za osmnáct tisíc korun. Za dva tisíce ještě poničil okno. Poškozená je sedmašedesátiletá žena z Rakovnicka.

O autorádio přišel třiadvacetiletý řidič z Rakovnicka. Vozidlo Volkswagen Polo měl zaparkované v Novém Strašecí v místě zvaném Fortna. Zloděj se do něj nejprve pokoušel dostat levými předními dveřmi, u kterých poškodil zámek. To se mu však nepovedlo. Nakonec u nich rozbil sklo. Zevnitř ukradl autorádio a flash disk. Způsobil škodu za tři tisíce korun.

Na kontrolu chat se policisté zaměřují každou zimu. Kontrolují osoby, které se mezi chatami pohybují. To bývají většinou takzvaní cesťáci. Ti do chat vlezou, nají se tu a během dvou dnů jdou dál. Takhle jezdí po celé republice.

Kromě osob zastavují policisté na určených místech ke kontrole také vozidla. Prohlížejí nejen technický stav vozidla, ale i osoby v něm a také věci, protože nakradené předměty se musí někam převézt.

Důležitý je kromě prevence také přenos informací. Pokud podezřelá osoba tvrdí, že je v oblasti poprvé, podle předchozích záznamů se dohledá, že už tu byla několikrát kontrolována.