V oblastním kole se utkalo devět pětičlenných týmů. Barvy Rakovníka hájili po dvou týmech studenti z místního gymnázia, integrované a průmyslové školy. Tři týmy přijely z kladenské průmyslovky. Hrálo se pět proti pěti. Každý si zahrál dva duely. Body z nich se sčítaly, postupoval tým s nejvíce body.

Ve skupině se sečetly body za výhru a postoupilo se vyřazovacím způsobem. I přes trable, které zkraje provázelo oblastní kolo v Rakovníku, materiály pro hru dorazily až v poledne v den utkání, nastoupila spousta náhradníků a dva hráči dokonce uhráli remízu!

Nakonec tehdy celkem tři rozstřely rozhodly o nejlepších týmech. Na třetím místě skončil tým ATU ze Střední průmyslové školy v Kladně, druhý byl Mysterios, rovněž z Kladna. Vítězství zůstalo místním, a to týmu Forest ve složení Pavel Doubek, Dominika Steinbachová, Matyáš Doubravský a Oskar Kulhánek. První dva týmy postoupily do krajského kola, které se uskutečnilo začátkem prosince roku 2010 na Gymnáziu Open Gate v Babicích u Říčan.

Pišqworky odstartovaly už v roce 2008. To si zahrálo na třináct tisíc studentů, další rok již sedmnáct tisíc a v roce 2010 se očekávala účast dvaceti tisíc. Stejně, jak přibývají hráči, přibývá také podíl děvčat. „Objevuje se jich čím dál, tím více,“ potvrdil vedoucí soutěže Roman Cholasta, „v některých kolech jsou děvčata tak půl na půl.“

Turnaj připravují studenti studentům. Tenkrát už mezi nimi byli vysokoškoláci, kteří si zahráli v prvním ročníku. „A to je vlastně smyslem celé akce, že studenti připravují zábavu pro studenty,“ doplnil tehdy Cholasta.