Opravit takový traktor a udržet ho v původním stavu dá hodně práce. Znamená to rozebrat ho do šroubku a udělat celkovou renovaci, která trvá hodně dlouho. „Tenhle traktor byl zarezlý a také dal hodně práce. Dneska s ním jezdím většinou jen na předváděcí akce. I když ta žací lišta je funkční. Jen kosu jsem vyndal, aby se o ni lidé nezranili," popisoval Radislav Ryvola.

Traktory jsou jeho celoživotní láska. Vyučil se automechanikem pro zemědělství a traktory jsou jeho celoživotní láska. Celý život opravoval traktory a náklaďáky. Doposud v zemědělství dělá, doma mají se synem malé hospodářství. To ale obdělává s moderními traktory, ty historické v jeho sbírce už zaslouženě odpočívají a jsou jen, jak říká, na parádu. Kromě pětadvacítky je v jeho sbírce nejstarší traktor Zetor 15. S tím původně plánoval na traktoriádu přijet a byl by tu jediný, jenže opět vyhrála pětadvacítka. Vedle kolových traktorů má Radislav Ryvola také pásové. Spolupracuje s Muzeem zemědělské techniky v Čáslavi.

Celoživotní vášeň pro traktory sdílí se svým bratrem Václavem, který na Hředelskou traktoriádu přijel se žlutou Saharou, Zetorem 25.