Nejčastěji se lídři jednotlivých stran a hnutí sejdou v restauraci či na půdě svých okresních výborů. „Výsledky budeme sledovat z okresního výboru sociální demokracie na Pražské ulici," sdělil lídr ČSSD Pavel Jenšovský.

Vládnoucí občanští demokraté toto téma ještě příliš neprojednávali a sledovat výsledky voleb tak budou zřejmě, pokud nenastane nějaká změna, jednotlivě.

„Určitě se zajdu podívat na úřad po osmnácté hodině. Dříve, myslím, stejně výsledky nebudou. Pojedu se v sobotu podívat také na utkání A týmu SK Rakovník," nastínil svůj sobotní program starosta Rakovníka a lídr ODS Zdeněk Nejdl.

Úplně jasno nemají ani v „táboře" nově vzniklého hnutí Rakovník v pohybu. „Ještě jsme se o tom nebavili, zatím to vypadá, že budeme sledovat výsledky voleb z domovů. Ve čtvrtek se ještě domluvíme," odpověděl na dotaz Rakovnického deníku lídr Rakovník v pohybu Václav Čermák.

To další kandidující subjekty v Rakovníku mají zcela jasno. Rakovničtí komunisté se už tradičně sejdou v Kuštově ulici, kde mají své oficiální sídlo. Rakovnickému deníku to potvrdil lídr KSČM v Rakovníku Vladimír Kvasnička.

Společně pro Rakovník, které sdružuje nezávislé kandidáty a členy vládní strany TOP 09, a nové politické hnutí Město pro vás budou sledovat povolební situaci v restauraci. Ovšem nikoliv společně.

„Zrovna se domlouváme po sociální síti, kde budeme společně výsledky sledovat. Nejspíše to bude, stejně jako pokaždé, v restauraci Černý orel na náměstí," řekl lídr Společně pro Rakovník Jaroslav Vorel. „V sobotu po patnácté hodině se sejdeme v restauraci na Bezděkově," sdělil Miroslav Koloc, lídr hnutí Město pro vás.

Členové hnutí Ano 2011 se sejdou ve své kanceláři na Husově náměstí.