Ti, kdo mají rádi zvířata, nejlépe koně, a chtějí se na nich svézt nebo se jen podívat, mohou navštívit v sobotu od 15 hodin statek Jánských v Ryšíně, čp. 11. Přilepšit koním mohou tvrdým chlebem, mrkví nebo jablkem. Nebude chybět ani posezení u ohně.

Možnost projížďky na koních nabízí také farma Hradecko u Břežan. Koně jsou k dispozici od 10 do 19 hodin a děti mohou pomoci při jejich čistění. Prohlídka dalších domácích zvířat je možná kdykoliv po telefonické domluvě. Farma nabízí i možnost ubytování, nachází se zde i restaurace a gril.

Houbový úlovek z Křivoklátska.
VÝZVA: Sezona hub propukla. Pochlubte se svými úlovky, pošlete nám fotografie

Pokud máte rádi výlety, můžete se vydat Po stopách rytíře Brtníka na hrad Krakovec. Výlet začíná v sobotu ve 12:30 ve sportovním areálu v Krakově. Dvoučlenná družstva rozdělená do třech kategorií se vydají na hrad Krakovec a budou usilovat o získání co největšího počtu bodů ve 24 soutěžních disciplínách.

Program pro děti i dospělé nabízí gulášová soutěž v Pavlíkově, která se koná rovněž v sobotu před místním kulturním domem. Kulinářská soutěž začíná v 15 hodin a pro děti má připravený program skupina Discodovádění.

V neděli od 10 a následně od 15 hodin se na hradě Krakovci odehraje loutkové představení „Jak Jíra z Roztok si hrad Krakovec vystavět nechal, a přitom peklo s nebem o jeho duši bojovalo.“

Šestý ročník festivalu Senec nad vodou.
Tip Deníku: Senec nad vodou nabídne osm kapel i doprovodný program