Koncem loňského roku vás zaměstnaly dvě větší opravy…

Bylo třeba opravit střechu na promítací stěně v letním kině. Byla už ve špatném stavu, a to nejen kvůli vichřici, která na ni hodila polámané stromy. V průběhu podzimu, když přišly větší deště, tak se ukázalo, že jsou v ní díry, protože zatékalo dovnitř. Oprava vyšla na částku okolo pětadvaceti tisíc korun.

A chystáte se i na samotnou stěnu?
Už toto jaro. Uvidíme podle počasí, ale rádi bychom, aby byla zrenovována do druhé poloviny května. Stěna je permanentně vystavena povětrnostním vlivům, a proto potřebuje vyštukovat a natřít novou bílou reflexní barvou. No a pak jsou tu ty stromy. Především dva pahýly, které bych rád nechal úplně odstranit. A i další stromy, které tam jsou, bych byl rád, aby se trochu pořezaly, pokrátily. Jejich větve jsou už hodně dlouhé. Může přijít opět velký vítr a nedej bože, aby se právě promítalo. Padající větve by pak mohly někoho zranit.

Tyláci mají novou podlahu na jevišti…
Ta původní tam byla už od roku 2000 a už měla tedy něco za sebou. Staví se na ni kulisy a šoupou rekvizity, takže z ní vylézaly třísky. Měli jsme strach, aby si někdo při představení nezadřel třísku do nohy. Podlaha se sice každý rok natírala, ale už prostě přišla doba, kdy bylo třeba ji zbrousit a všechny vady odstranit.

A jakým způsobem?
Není barvená a lakovaná, ale napuštěné olejo-lakem. Výhoda je, že je podmořená a když se odloupne tříska, tak není vidět bílé dřevo.
A i se lépe opravuje. Vezmete houbu a inkriminované místo znovu přetřete. Přijde mi tahle podlaha pro divadlo vhodnější, vypadá dobře.
Podlahu dělala rakovnická firma, moc se mi líbí, a nejen mně, ale především členům Divadelního souboru Tyl. Tak mi to alespoň potvrdila režisérka a dramaturgyně Alena Mutinská.

Má za sebou i zatěžkávací zkoušku několika představení…
Několik představení muzikálu Šakalí léta, divadelní abonentská představení, divadla pro děti.

Jak dlouho oprava trvala a kolik stála?
Pět pracovních dní. Mají takový skvělý přístroj a fascinovalo mě na něm, jak je odsávání prachu dokonalé. Nemuseli jsme ani sundat dolů horizonty. Jen se zvedly nahoru a vůbec se nezaprášily. Oprava stála zhruba 65 tisíc.

Co byste popřál Rakovničanům do tohoto roku?
Nejen Rakovničanům přeji, abychom měli dostatek peněz i na kulturu. A nemusí nutně za ní chodit jen k nám. Tak by to mělo být. Po práci by měla přijít zábava.