„Lidé chodí poměrně dost. Překvapilo nás to. Ještě než jsme otevřeli volební místnost, čekali zde lidé ve frontě," řekl během pátku předseda volební komise v Domu dětí a mládeže Rakovník Vladimír Helebrant. I on potvrdil to, co se očekávalo už před volbami – řada lidí totiž volí na volební průkazy.

„Hodně lidé chodí volit právě na tyto průkazy, ve srovnání oproti jiným létům je to i dvakrát více. Ale to je zřejmě všude," dodal Vladimír Helebrant.

Značnou účast také hlásili předsedové volebních komisí z Mateřské školy Klicperova.
„Lidé stále od dvou hodin chodí, a to jak ti starší, tak i ti středního věku," řekl předseda jedné z volebních komisí v Rakovníku Miroslav Koloc. Volební „povinnost" si během pátku odbyli také lídři jednotlivých politických stran v Rakovníku. K urně vyrazil odpoledne nejprve Miloslav Kubínek (KSČM), starosta Zdeněk Nejdl (ODS), Jan Švácha. Lídr opozice za ČSSD Marcel Chládek míří k volební urně dnes dopoledne.

Starosta Zdeněk Nejdl, který přišel volit se svoji manželkou Renatou, řekl, že využil možnost kroužkování. „Také jsem kroužkovala. A ne jednoho kandidáta," řekla starostova manželka.
K tomu všemu Zdeněk Nejdl pochválil předvolební průzkum, který vyšel v tištěném vydání Deníku, a to zejména rozdělení na volební potenciál a volební preference.