Novoroční pochod vyrazil letos z Lišan již po šesté. Trasa byla dlouhá pět kilometrů a vedla kolem obce. „S nápadem na uspořádání pochodu přišla nejstarší členka spolku Lišanská šlapka Vlasta Kinkalová. Říkala, že by to chtělo po Vánocích nějaký pohyb, a že by to mohl být další důvod k tomu, abychom se znovu sešli,“ řekl předseda spolku Lišanská šlapka Jaroslav Mikoláš.

Od 13.30 hodin se mohli účastníci pochodu zapisovat v místní sokolovně. „Každoročně máme takovou sázková kancelář mezi členy spolku a letošní odhady jsou od 50 do 208 účastníků,“ řekla členka spolku Irena Mikolášová. Ve 14 hodin na pochod nakonec vyrazilo celkem 183 lidí, což bylo o 48 lidí více než v minulém roce. Z Lišan se pochodu zúčastnilo 91 občanů.
“Nejstarší účastnice pochodu byly hned dvě Drahoslava Kreifová a Pavlína Králová, oběma je přes 80 let,“ doplnila Mikolášová.

Pochod vedl kolem Lišan a na Paloučku u lesa bylo pro účastníky připraveno ohniště, kde si mohli opéct buřta a občerstvit se čajem nebo „šlapkaprckem“. Lišanští nápad na průvod vítají. „Je to takové setkání lišanských občanů a členů Lišanské šlapky na paloučku u buřta,“ shrnula Mikolášová.

autor: Renáta Fryčová