Aby záchranáři pomohli co nejrychleji zraněné cyklistce, musel vrtulník přistát přímo v křižovatce.

„Sedmadvacetiletý řidič ve Škodě 120 jel ve směru od Rakovníka. Odbočoval vlevo na Senomaty a nedal přitom přednost protijedoucí cyklistce, která je rovněž z našeho okresu. Následoval čelní náraz. Řidič se bránil, že byl oslněn sluncem a neviděl dost dobře na cestu před sebe,“ popsal neštěstí vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác.

O zraněnou se postarala posádka sanity rakovnické záchranky s lékařkou Blankou Černickou. „Jednalo se o těžká mnohočetná zranění,“ doplnil lékař Michal Vitner. Pro dívku přiletěl vrtulník Letecké služby Praha Eurocopter EC 135. „Což je mercedes mezi vrtulníky. Byla odkloněna doprava, aby stroj mohl přistát přímo v křižovatce. Jednalo se o složitý manévr, který pilot zvládl bravurně,“ doplnil mluvčí rakovnické policie René Černý.

Viník nehody byl podroben dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Poté mu bylo policisty sděleno obvinění ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. „Tvar inkriminované křižovatky neodpovídá dnešním nárokům moderního silničního provozu. Bylo by vhodné zde vybudovat kruhový objezd přinejmenším proto, aby zbrzdil nákladní auta, které při vjezdu do města velmi často nerespektují padesátku,“ uzavřel René Černý.