Hned na několika místech se proto nejen svítilo, ale i hrálo a zpívalo. Oblíbené adventní akce se zúčastnila například kavárna Voňavá pasáž, kde vystoupil folklórní soubor Borůvky. A jen o kousek dál, na krásně osvíceném nádvoří Muzea T. G. M. zase koledy zazpívala a zahrála sehraná sestava rodiny Blažkových.

Tím však doslova rozzářený program nekončil. Kdo v úterý v podvečer míjel Husovo náměstí, nemohla ho minout vůně svařeného vína, která se linula ze stánků před informačním centrem, v průjezdu u restaurace U Černého orla i na dalších místech, která se do oblíbené akce zapojila.

Ilustrační foto.
Na přání opraví Lidickou ulici  v Novém Strašecí

Před informačním centrem ani letos nechyběl netradiční adventní svícen, na kterém si každý mohl zapálit a umístit svou svíčku. Svícen prý umí plnit tajná přání, a proto u něj bylo od začátku plno. Zapálit si na něm svou svíčku přijeli i klienti ze zavidovského Domova Domino. Doléhaly k nim při tom doslova propletené písně vokální skupiny Hlasoplet z Plzně, které na pódiu střídaly děti z MŠ V Lukách.

A kdo zpívání koled a vánočně laděných písní ještě stále neměl dost, mohl si před restauraci Šalanda přijít poslechnout sezpívané rakovnické duo Milana Zimmermanna a Ellu. Rakovník tak v úterní podvečer doslova zářil vánoční atmosférou.

Mikuláš, čert a anděl přijeli i na Aura ranč v Krupé.
OBRAZEM: Čerti a andělé se sjeli na koních v Krupé
Ilustrační foto.
Bezdomovci na Rakovnicku mají kam jít. Mnozí ale nechtějí