„Chtěli bychom, aby se u nás hosté cítili dobře a chodili sem rádi. Udělali jsme změny v jídelníčku podle Tradičního pivovaru v Rakovníku. Změny jsou zásadní. Ubíráme se směrem k modernější kuchyni, která je populární po celých Čechách," uvedl Vojtěch Salač. Podle něj bude možná pro některé stálé návštěvníky Divadelní restaurace trochu zklamáním, protože v ní nenajdou ta klasická smažená a nezdravá jídla, která tam doposud byla. „Ale věřím tomu, že si najdou i spoustu jiných jídel, která je budou bavit," podotkl Salač.

Na jídelníčku je několik specialit. Vznikal společně s kuchaři. Najdete na něm i jídla, která vymizela z dnešních restaurací. Při sestavě jídelníčku aktéři hledali recepty i ve starých českých kuchařkách, proto v Divadelní restauraci můžete ochutnat plněný pečený hovězí jazyk, nadívaná holoubata. Z dezertů si můžete dát trhané patenty, to jsou bramborové placky se sladkou zakysanou smetanou a zkaramelizovanými hruškami. „Snažili jsme se jídelníček něčím ozvláštnit, abychom byli něčím originální,"řekl Vojtěch Salač. Kromě toho restaurace připravuje pravidelně obědová menu. Dvakrát týdně obmění denní speciality, které budou tak trochu na bázi hotových, dobře známých a oblíbených jídel.

Hosty obsluhuje úplně nový personál. V zázemí zůstalo několik lidí, kteří už tu pracovali. Kuchaři jsou všichni noví.
Divadelní restaurace spolupracuje s Tradičním pivovarem v Rakovníku, proto se tu točí výhradně Bakalář. Na čepu je například Bakalář jedenáctka za studena chmelený, jedenáctka polotmavá, nealko pivo. Nabídku piva zpestří různé speciály uvařené pro různé příležitosti.

Nové je rovněž veškeré vybavení kuchyně, aby odpovídalo provozu, který restaurace plánuje a také hygienickým podmínkám.
Otevření opravené Divadelní restaurace je jen větší částí celkové práce. Během tří měsíců se počítá s uzavřením Divadelního baru a následnou rekonstrukcí. Bar získá moderní interiér. Stejně jako interiér restaurace ho navrhnou architekti otec a dcera Varvařovští. Vybavení interiéru dodala firma z Plzeňska.

Architektonické práce na rekonstrukci Divadelní restaurace byly zahájeny už v průběhu jednání o smlouvě, aby rekonstrukce začala hned po uzavření smlouvy. Na rekonstrukci pracovala rakovnická firma. Byla opravena nejen restaurace, ale také celé zázemí, včetně vzduchotechniky, podlahy.

„Snažili jsme se, aby restaurace byla světlá, vzdušná a interiérově zateplená. Stavba běžela bez problémů. Jen při rekonstrukci podlahy jsme chvíli váhali a přemýšleli, co na ní použít," přiblížil při slavnostním zahájení provozu restaurace ředitel Tradičního pivovaru v Rakovníku Jiří Kovář.

Podlaha je nad sklepem a není úplně stabilní. proto bylo nutné vybrat vhodný materiál. Druhým úskalím je voda, která sem občas při prudkých deštích vtrhla nejen dveřmi, ale i kanalizací. Podlaha je proto odolná vodě. Interiér je výše. Na kanalizaci je osazená zpětná klapka.