V sobotu po deváté hodině se ve slovišti kapry doslova vařila voda. Rybáři chodící po pás ve vodě měli co dělat, aby je rychle podběráky vylovili a přendali do připravených přepravek na břehu. Odtud je jejich kolegové přenášeli do kádí 
s čistou vodou a třídili je podle velikosti. Dravé ryby, pokud tu nějaké zbyly, dávali rovněž zvlášť. Podařilo se vylovit několik pěkných štik.

Lidé, kteří si výlov nenechají ujít a berou ho jako společenskou událost, se měli opravdu na co dívat. „Bohužel, ve slovišti zůstávají většinou kapři. Candáti, kteří jdou za tekoucí vodou, uplavali a většinou uhynuli, protože zvláště candáti jsou náchylní na bahno," konstatoval předseda Základní organizace Českého rybářského svazu v Rakovníku Jaromír Matoušek.

Podle něj, když vše dobře dopadne, by měl rybník dát až sedmdesát metráků kapra a dravé ryby, což je candát a štika. Výlov rybníka se začíná připravovat asi deset dnů předem, kdy se pomalu upouští voda. Ta se spolu s rybami stahuje k výpustnému zařízení. V den výlovu už je v rybníku tak málo vody, že se výpusť otevře a ryby „natečou" do sloviště, kde se loví a přendavají do kádí.

„Když se kádě naplní, ryby se přendavají do rybníčků a pak se zváží a nakládají na nákladní auta a rozváží do sportovních rybníků. Dnešní ryby půjdou všechny na řeku Berounku, do Kostelíka, Šlovic, Skryjí," popisoval předseda rakovnických rybářů Jaromír Matoušek. Řádění vandalů rybářům výlov hodně zkomplikovalo.

„Přišli jsme na to ve čtvrtek ráno. Ve třech jsme museli všechny ryby odtud vybrat, rozvézt je po rybnících. Měli jsme co dělat, abychom zachránili co nejvíce ryb," uvedl Matoušek. Na samotném výlovu se podílí tak pětadvacet až třicet lidí. Jsou buď členy organizace, nebo si tu odpracují povinnou brigádu deset hodin za rok. Práce u rybářů neznamená jen výlov. Než se prázdný rybník opět naplní vodou, může trvat čtrnáct dní i měsíc, podle toho, jestli hodně zaprší nebo ne.

Výlov je pokaždé zajímavá podívaná, proto si ho nenechají ujít malí i velcí. Ono vidět vypuštěný Bartoňák se jim poštěstí jedenkrát za dva roky. Další rok je výlov Žákova rybníka. Rybáři návštěvníky pokaždé pohostí.

Ženy na otevřeném ohni smaží bramboráky a samozřejmě také čerstvé porce kapra obaleného v mouce a koření podle speciálního receptu pana Václava. K tomu je k dispozici pivo, svařené víno i nealko nápoje. Za to rybáři do kasičky vybírají jen dobrovolné příspěvky. ⋌