Své koníčky či produkty tu představili místní obyvatelé. A to byl právě smysl malé výstavy, která dokreslovala příjemnou domácí pohodu.

Starostka Lenka Deanemarková to jen potvrdila: „Právě proto, že letos slavíme šest set patnáct let od první zmínky o obci, chtěla jsem ukázat, že tu máme šikovné lidi a trochu je představit, protože tito lidé většinou nikde nejsou organizovaní a ještě se nikde neprezentovali. Oslovila jsem je a vůbec nebyl problém, aby tu vystavovali."

Starostku k vytvoření výstavy inspirovalo Rakovnické posvícení, protože v jeho programu je také od každého něco.

V Přílepích chovatel Zděnek Štěpánek představil králíky plemene Český strakáč. Chová černé i modré. „Mám je moc rád i když je velmi těžké dosáhnout u nich přesné kresby. Chovám je už několik let," řekl na vysvětlenou Zděnek Štěpánek, který příchozím také představoval oslavnou báseň na české strakáče přímo ze života od Josefa Havrdy.

Další výstavka představovala fotografie zaslané do soutěže Přílepy ve fotografii 2014. Té se mohl zúčastnit kdokoliv bez rozdílu věku, nejvíce však s pěti fotografiemi. Mohli jste tu najít například fotografie zvěře a přírody od myslivce Miroslava Fraňka.

Historii a současný život obce připomínaly fotografie vystavované v patře nově zrekonstruované budovy bývalé kampeličky.

Půda odhalila některé staré poklady, třeba smaltované cedule z bývalých obecních úřadů nebo uznání za chovatelské úspěchy z roku 1913.

Pro dobrou náladu i tanec vyhrávala hudební skupina Taurus.

Své kolegy hasiče z místního sboru přijeli pozdravit hasiči z Přílep na Moravě. Místní hasiči tu samozřejmě vystavovali techniku. K vidění byla také Praga RN z roku 1953 hasičů ze Mšeckých Žehrovic.

Na své si o pouti přišly i děti. Čekal je skákací hrad nebo malování na obličej. V co se chtějí proměnit si vybraly mezi předlohami. Podle nich jim zručná malířka na obličeji vytvořila obrázek. Přílepská pouť se uskutečnila také za podpory Krajského úřadu Středočeského kraje.