Letos je o příměstský tábor nevídaný zájem, říká organizátorka Ilona Rašínová z Domu dětí a mládeže.

Alternativa
„Přihlášeno máme 33 dětí od předškolního věku až po patnáctileté. Přijmout jich ještě můžeme sedm, aby se to dalo zvládnout,“ řekla vedoucí táboru Ilona Rašínová. Velký zájem, se kterým se ještě DDM nesetkalo, je mimo jiné také díky městskému úřadu, který táboru poskytl grant.
„Finanční podpora města dotlačila cenu tábora na částku 500 korun za týden, a to je v ní zahrnuto vše potřebné – od denních obědů, přes pitný režim, vstupy nebo dopravu,“ pokračovala vedoucí tábora.

Příměstské tábory jsou rozděleny na čtyři turnusy – vždy od pondělí do pátku celý srpen. Ráno v osm hodin si vedoucí převezmou děti od rodičů a ve čtyři hodiny odpoledne jdou děti domů. Děti lze přihlásit i na jednotlivé dny po 120 Kč za jeden den.

V pondělí děti navštívily Rabasovu galerii, kde jim pracovníci galerie připravili zajímavý program. „Zábavnou, ale zároveň i poučnou, formou se snažíme dětem přiblížit sochařství. Prostřednictvím her a otázek chceme docílit, aby trochu porozuměly umění,“ nechala se slyšet Ilona Rašínová. Včera tábor navštívil Hasičský záchranný sbor v Rakovníku, kde pro něj jeho členové měli připravené ukázky techniky a k tomu doprovodný program. Kvůli teplému a slunečnému počasí se odpoledne děti byly, tak jako v pondělí, koupat v rakovnickém bazéně.

„Dnes budeme celý den v plzeňské ZOO, kde se děti vydovádí. Součástí je i prohlídka unikátního zábavného dinoparku, který nabízí 3D kino, pohyblivé modely a dětské hřiště,“ dodala Ilona Rašínová. Do konce týdne ještě děti mají spoustu zábavy. Chybět nebude ani projížďka na koních na Školním statku Bulovna, návštěva minigolfového hřiště, mozaikový program v muzeu u Pražské brány a další venkovní hry a soutěže.

DDM nejsou jediní, kteří pořádají příměstské tábory. Dva turnusy V. ročníku letecko – modelářského tábora, které pořádá Leteckomodelářský klub Rakovník, začínají 13. a 20. srpna, proběhnou, také za finanční podpory města, v areálu LMK na letišti v Rakovníku. Více informací o této možnosti využítí dětského volného času o prázdninách najdete na stránkách klubu www.lmk-rakovnik.sf.cz.