Sbírku organizují maminka Tomáška Hana Závorová a její kamarádka Markéta Štýbrová, které vám vzkazují: „Všem, kdo se do sbírky zapojí, předem velice děkujeme."

Dvouletý Tomášek ze Zavidova statečně bojuje s nemocí, která nese název Loweho syndrom. První půlrok svého života strávil dnes už dvouletý Tomášek (narozeniny oslavil 
14. března) po nemocnicích. „Narodil se v Rakovníku a museli ho křísit, prodělal tři resuscitace. Pak byl okamžitě převezen do Prahy," popsala maminka Tomáška Hana.Skončil na dětské JIPce v Thomayerově nemocnici.Tomášek byl prý první půlrok stále ve stavu mezi životem a smrtí. „Prodělal operaci střev, neboť stále zvracel a nepřibíral na váze. Dnes už má v bříšku zavedenu do žaludku sondičku, aby ji nemusel mít v nose. A celkově se tak jeho zdravotní stav moc vylepšil," popisovala dále Hana.

Tomášek má oslabené svalstvo. Nedrží například hlavičku, potřebuje oporu. Rodina tedy shání finance mimo jiné na speciální kočárek, který stojí desítky tisíc korun, ale tyto opory má a je vyrobený přímo na míru.

V tuto chvíli už prý Tomášek dělá velké pokroky. „Dělá paci paci, začíná broukat. Je to, myslím, i díky kamarádce Mileně Vlkové, která nám doporučila muzikoterapii a sehnala nám mnoho cédéček," popsala ještě maminka Hana.

Víčka můžete odevzdávat na adresách: Rousínov 4 nebo Zavidov 58. Případně můžete Hanu a Markétu kontaktovat na telefonních číslech 606 191 863 či 733 796 955 a ony si pro víčka rády přijedou.