Letos soutěžila dvě družstva mužů a jedno družstvo žen. Ženy byly nejlepší ve štafetě i požárním útoku. A družstvo mužů skončilo ve štafetě na druhém místě. V útoku bylo áčko první a béčko druhé.

Jak se na soutěž připravovali muži, řekl velitel Tomáš Vopata: „Připravujeme se každý rok stejně. Dvakrát, třikrát si každé družstvo vyzkouší útok i štafetu. Žádné další přípravy nemáme."

Čistečtí hasiči se zúčastňují memoriálu už od začátku. Letos vyhráli už po desáté z jedenácti ročníků. Jednou byli diskvalifikováni. Závodí v podstatě stejná parta. Jen dorostli čtyři mladí. Trénink před závody jim zatím v tomto rozsahu stačí. Chodí na hřiště fotbalistů.

„Pořád těžíme z mládí, to bylo to běhání trochu lepší," zkonstatoval Tomáš Vopata. Jejich taktika byla samozřejmě vyhrát.

„Jezdíme sem od začátku, protože Jiří Uvíra byl náš kamarád. Byl to dokonce spolužák jednoho z nás. Postavili jsme dvě družstva, abychom měli šanci vyhrát," uzavřel Vopata.

Žen přijelo na memoriál z Čisté deset. Družstvo funguje od roku 2005. Sestava se postupně mění. Některé ženy odchází na mateřskou, některé se vracejí. Ale zdravé jádro pěti lidí pořád zůstává. „Scházíme se většinou na poslední chvíli. Povede se nám i trénink s vodou, ale například před Zdeslaví jsme trénovali jen na sucho, teoreticky, co, kdo kam má běžet. Jinak je to tak dvakrát. Musíme se domluvit s muži, jak chodí do práce, protože máme společné tréninky. Nakonec jsme rádi, že se společně sejdeme, " řekla za ženy Alena Vopatová.