„Jako každoročně se budou trhy pravidelně pořádat každý sudý čtvrtek,“ uvedl mluvčí městského úřadu Rakovník, Jiří Cafourek. Smlouvu o pronájmu prodejního místa má s městem uzavřeno několik desítek prodejců. Takže se lidé mohou těšit opět na široký výběr prodávaného zboží.

„Na trhy jezdím skoro každý měsíc. Mají toho hodně na výběr od zeleniny až po boty. Vždy si něco koupím,“ řekla Rakovnickému deníku důchodkyně Věra Bílková. 

Ne ale všichni rakovničtí občané jsou příznivci trhového prodeje. Někomu vadí, že každý druhý čtvrtek se nedá na rakovnickém náměstí skoro zaparkovat a další si stěžují na odpadky, které po trhovcích na náměstí zůstávají. „Vždy po konání trhů, zajistí odvoz odpadů z Husova náměstí společnost Marius Pedersen, a to ve večerních hodinách,“ vysvětlil Cafourek. Lidé se tak nemusejí bát, že by pytle s odpadem na náměstí zůstávaly. 

O rozšíření rakovnických trhů se jednalo před osmi lety. Ale rada města i většina občanů byla tenkrát proti. „Myslím si, že pokud zde chtějí prodávat stánkaři své zboží, mohou se připojit k těm stávajícím trhům. Nebo je zde také tržnice. A pokud by se jednalo o tematické výrobky, je zde možnost připojit se k trhům během kulturní akce Vysoká brána,“ řekl pro Rakovnický deník tehdejší rakovnický starosta, Zdeněk Nejdl.