Krátce po sedmé hodině oznámili telefonicky ze Skryjí zranění člověka.

"V 19.10 hodin jsme přijali telefonát vodáků, že při přečkávání deště na břehu řeky spadl na jednoho z jejich kamarádů strom. Sedmnáctiletý mladík byl zmatený a stěžoval si na zdvojené vidění. Vhledem k tomu že se vodáci nacházeli v nepřístupném terénu řeky, kam by se záchranáři nedostali a zraněný mladík spolupracoval, operátorka ze zdravotnického operačního střediska se s chlapci domluvila, že zraněného kamaráda vodáci svezou na lodi do kilometr vzdáleného kempu Skryje, kde na ně počká sanitní vůz. Zároveň je nezapomněla instruovat jak poskytnout první pomoc a upozornit je na to, aby jí při jakýchkoliv komplikacích znovu kontaktovali na čísle 155," popsala akci mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Zraněný mladík byl nakonec v pořádku dovezen loďkou do kempu, kde si jej převzali záchranáři z Rakovníka, kteří ho po kontrole zdravotního stavu a ošetření transportovali na chirurgickou ambulanci v Rakovníku. Pacient utrpěl otřes mozku a oděrky po těle.

V Modřejovicích padl strom

Padlý strom v Modřejovicích přes místní komunikaci zapříčinil nejen znemožnění její průjezdnosti, ale také přerušil dodávku elektrického proudu pro obec. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rakovníka. Ti pomocí motorové pily strom rozřezali a obnovili provoz na komunikaci. Pohotovostní služba elektrikářů firmy ČEZ poté obnovila dodávku proudu. Na chvíli se bez proudu ocitli i další obce jako Pavlíkov, Křivoklát aj. Tento výpadek trval cca deset minut.

Martin Kůs, Miroslav Elsnic