V krajském kola soutěže „Vesnice roku“ získali oranžovou stužku. Ta znamená vzornou spolupráci s místním zemědělským subjektem.
Nejprve nikoho z obce ani nenapadlo, aby se do této prestižní soutěže přihlásili. Na první výzvu vůbec nereagovali, přešli ji jakoby nic. Pak o tom začali se zastupiteli i ostatními ve vsi přemýšlet, až do toho šli opravdu na poslední chvíli.

Se soutěží neměli vůbec žádné zkušenosti a spadli do toho rovnýma nohama. „Řekli jsme si: „No, zkusíme to a uvidíme, poslední místo máme jisté,“ řekla s úsměvem starostka Jaroslava Paulová. Na příjezd komise se jaksepatří připravili. Šikovná děvčata, která mimo jiné ráda tancují, přivítala její členy v krojích chlebem a solí a domácími koláčky. Pak se komise rozjela do jednotlivých obcí.

V Bělbožicích se obyvatelé pochlubili opravenou kapličkou, božími muky a vyčištěným rybníkem. V Šípech například novým dětským hřištěm. V Milíčově i Bělbožicích pěkně využili budovy u zemědělské váhy, které jinde vesnice spíše hyzdí. Je opravená a slouží z části jako garáž, malá hasičská zbrojnice, zastávka autobusu. V Milíčově dokonce jako společenská místnost.

Nejvíce komisi zaujala upravená zeleň, zpevněné cesty a komunikace. Ty se podařilo dát dohromady už v minulém volebním období.