Jak jsme vás již informovali, Okresní sdružení lékárníků chce poskytovat pohotovostní službu občanům za stejných podmínek jako letos i v roce následujícím. „Náklady města na hodinu pohotovostní služby zůstanou nezměněny a na rok 2010 budou představovat částku necelých padesát tisíc korun. Částka je již předběžně zahrnuta do rozpočtu města na příští rok,“ sdělil tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák.

Starosta Zdeněk Nejdl sdělil, že město se chystá oslovit vedení Středočeského kraje, zda by na provoz lékáren nepřispělo. Místostarosta Jan Švácha doplnil: „Každá koruna se počítá.“

Pohotovost

Pohotovost rakovnických lékáren, které mají otevřeno vždy v neděli od 10 do 14 hodin, byla obnovena v srpnu tohoto roku. Nakonec dalo tehdy zastupitelstvo projektu obnovení pohotovosti lékáren zelenou, ale cesta to byla trnitá. Okresní sdružení lékárníků ve své zprávě mimo jiné také uvádí využití lékáren.

Průměrná návštěvnost se pohybuje okolo sedmi klientů s receptem, zaznamenány byly však i neděle, kdy si našlo cestu do „sloužící“ lékárny sedmnáct klientů.