Ve výčtu nechybí ani další vybavení nezbytné pro vojsko, například vybavená polní kuchyně na vozidle Praga V3S, dále tažené přívěsy, stany.

Nadšenci vojenské techniky se snaží všechny kousky udržet v chodu. To už bývá dnes složitější. Na vozidla se už jen těžko shánějí náhradní díly. „Pro díly na obrněný transportér OT 64 jsme se vypravili až na Slovensko. Je jich strašně málo. Neseženou se ani ve vojenských skladech. Proto se musí vše, co se porouchá, opravovat. Nebo si vypomáháme s ostatními majiteli. Já vím v republice o čtyřech obrněných transportérech," popisoval Štefan Ďurina, předseda Klubu vojenské historické techniky.

Obrněný transportér jste mohli vidět na retro prvomájovém průvodu ve Hředlích. Bez závad dojel i spanilou jízdu přes Krupou až do Nesuchyně. Takový kolos bylo třeba pořádně připravit na cestu.

„Vyvezli jsme ho z místa, kde byl zaparkovaný, zkontrolovali všechny náplně," popisoval Štefan Ďurina, který sám sloužil na vojně u tankistů. Projet se s vozem je pěkné, ale předsedu klubu nejvíce baví dávat stroje dohromady. Ótéčko přivezli z Libušína u Kladna. Naložit a složit ho museli jeřábem. Pak už stačilo jen vše dávat postupně dohromady.

Sehnat další historické stroje se ještě dá. Prostřednictvím inzerátu se nakupují od vojáků. Ale je to vše drahé a hodně přebrané. Seženou se nejvíce právě OT 64 nebo nějaké tanky. Jeden z tanků také vlastní členové klubu. Ale vyjet s ním je těžké. Je široký, má pásy, takže nemůže na silnici. Když ho chtěli ve Hředlích vystavit, museli po polích objet celou vesnici ke Krušovicím, k Řevničovu, než se dostali pět set metrů za ves.

S ostatní technikou ale vojenští nadšenci vyjíždějí tak třikrát, čtyřikrát do roka. Jízda na Prvního máje byla letos třetí. Před tím už stihli dvakrát vyjet 
s OT 64 Skotem k Podbořanům na bývalý tankodrom, kde se mimo jiné natáčel Tankový prapor. Klub má v tuto chvíli sedm členů. „Máme jen vojenskou techniku. Sbíráme jen to, co se vyrobilo v naší armádě během Varšavské smlouvy. Stroje, výzbroj i výstroj," uzavřel Štefan Ďurina. Členové Klubu vojenské techniky ve Hředlích plánují akci na podzim letošního roku.