Pokud jste někdy zavítali do Pavlíkova ať kvůli úřednickým povinnostem či jste navštívili místní výstavní síň zdejšího rodáka Jiřího Anderleho, pak jste se jistě setkali s problémem, kam zaparkovat svého plechového miláčka. Zastupitelstvo městyse včele se starostou Miroslavem Truxou by chtělo ještě v letošním roce tento problém vyřešit.

Nové parkoviště

Za úřadem městysu Pavlíkov se nachází menší dvůr, který by dle slov starosty mohl po opravě povrchu sloužit jako menší parkoviště, stejně tak i přístupová cesta do dvora. „Máme v plánu upravit cestu do dvora. Zde zkvalitníme povrch položením asfaltu. Dvůr by pak mohl sloužit jako menší parkoviště pro zaměstnance městysu Pavlíkov, ale zároveň bude také sloužit pro zaměstnance firmy Fauser. Tím se uvolní parkoviště před úřadem a návštěvníci by již neměli mít tak velké problémy zde zaparkovat,“ sdělil bližší informace pro Rakovnický deník starosta Pavlíkova Miroslav Truxa.

Nejvíce městys ale trápí sesunulý svah pod silnicí ve obci Skřivaň, která vede k místnímu hřbitovu. Pomocí takzvaných gabionů, což jsou vyskládané kameny do ocelových sítí, by se měl svah stabilizovat a nemělo by dojít k dalšímu sesunu či poškození silnice. Podle starosty Pavlíkova vyjde oprava svahu na částku do 250 tisíc korun.