Předseda mikroregionu Balkán Pavel Souček prozradil, že když obdržel nové jízdní řády, svolal starosty, aby se dohodli společně na připomínkách, které rakovnickému autodopravci zašlou. Sdružení mikroregionu zafungovalo skvěle. Podle předsedy mikroregionu se podařilo vyjednat dobré podmínky.

„Nový jízdní řád, který je platný od 1. února, je téměř beze změn. Jsme již se zaslaným a opraveným jízdním řádem spokojeni. K žádnému dramatickému omezení, rušení spojů nedošlo,“ informoval Pavel Souček a dodal: „Vše však bude ze strany autodopravce monitorováno a může dojít v dalším období k nějakým změnám.“

Dalo by se říci, že jednotlivé linky, byly z ekonomických důvodů rozděleny. Například pokud pojedete dále než do Slabec, počítejte s přestupem právě ve Slabcích u zámku.

Ale zámek si prohlédnout nestihnete.

„Časová prodleva se zde pohybuje okolo dvou minut, není to nic hrozného,“ zhodnotil Souček. Ten dále prozradil, že se podařilo zachovat „pracovní“ spoje. Lidé ze vzdálenějších obcí tak mohou při jízdě do zaměstnání do Rakovníka využít večerní spoje, aby se dostali na noční směnu či se mohou svést autobusem z odpolední směny. „Podali jsme se starosty připomínky a autodopravce nám vyšel vstříc,“ okomentoval ještě Souček.