V radě města budou zasedat Jiří Berka (SNK), Bohumil Vodrážka (SNK), Jan Polák (ODS). Kandidáty navrhla koalice stran SNK, ODS, TOP 09 a Strana Zelených. Byli schváleni těsnou převahou osmi hlasů. Kandidáti ČSSD Petr Koníř, Hana Janušová a Taťána Čížková do rady neprošli. V Jesenici tedy odstartovala změna, jak ji vyjádřili místní občané ve volbách.

Tak to uvedl i nový starosta Jiří Svoboda při vystoupení v diskusi. Volební programy všech stran se prolínají. Nové zastupitelstvo chce změnit styl práce. Více spolupracovat s občany a zatáhnout je do problémů ve městě. Zlepšit komunikaci s nimi a zprůhlednit konečná rozhodování. Bude hledat řešení, vyhovovující všem stranám. „Zájmy občanů jsou prvořadé nad stranickými zájmy,“ řekl v diskusi ještě Jiří Svoboda.

Město je nyní nezadlužené a nezaúvěrované. Naopak na spořícím účtu disponuje částkou deseti milionů korun. Odstupující starostka Taťána Čízková prohlásila: „Rozhodně se nemusí nic napravovat. Město je zdravé, životaschopné a já odcházím s hlavou vztyčenou.“

Přáli si voliči opravdu změnu, když ve volbách získala nejvíce hlasů doposud vládnoucí ČSSD? Do vedení města se většinou nakonec dostali kandidáti, kteří získali od voličů nejmenší počet hlasů. To zřejmě nesvědčí o respektování vůle voličů.

Petr Sunkovský (ČSSD) k výsledku poznamenal: „Zástupci stran vítězné koalice s námi a s KSČM odmítali povolební schůzky, to určitě nesvědčí o zlepšování komunikace, kterou mají ve svém programu. Nyní tady vládne koalice poražených.“ Petr Sunkovský nebyl ani zvolen do kontrolní komise. Bojí se nové vedení přílišné kontroly? „Nevím, proč mne nezvolili, já stejně budu jejich kroky kontrolovat jako zastupitel,“ dodal Sunkovský.