Na otázku, zda v noci spali dobře, shodně odpověděli, že ano.

Všichni čtyři se sešli v sedm hodin ráno na hřišti v Senci, aby společně nastoupili do horkovzdušného balónu.
„Já jsem let dostal od vnoučat k sedmdesátým narozeninám. Předtím jsem dostal let letadlem, takže už mám s podobnými dárky zkušenost. Už tehdy se mi let nad Rakovnickem líbil. Výšek se nebojím," konstatoval Václav Pšenička, kterého rodina přišla před letem podpořit.

Josef Kessler, Václav Sedlák a Petr Cajthaml dostali let jako dárek od hasičů. „Také tady mám rodinu, vnučky a vnuka. Balónem jsem ještě neletěl, ale letadlem ano. Kdysi do Popradu. Bude to pro mě něco nového," prozradil Josef Kessler.

Petr Cajthaml uvedl, že musel spát dobře už z toho důvodu, že den před tím měli lubenští hasiči poměrně náročný zásah u požáru rodinného domu v Rakovníku. „Dcera Lenka vyhrála před rokem let cessnou a věnovala mi ho. Bylo to moc pěkné," zavzpomínal Petr Cajthaml.

A Václav Sedlák komentoval: „Už jsem seděl v malém i velkém letadle, teď budu v balónu takže už chybí v mém seznamu zajímavých aktivit jen skok padákem."

Smrčka Jan, který balon pilotoval, dal poté pokyn k nástupu a po pár vteřinách už barevná koule rychle nabírá výšku… a mizí za obzorem. „Žijeme a jsme zdraví!," ozve se ve sluchátku telefonu. To volá pan Kessler. „Bylo to nepopsatelné. Moc hezké, dívat se takhle na Rakovnicko z výšky. A neušli jsme ani slavnostnímu balonářskému křtu, kdy jsme v závěru dostali certifikát," doplnil Kessler.