Záměr na pronájem nebytových prostor v budově čp. 167 rakovnická radnice vyvěsila třikrát, pokaždé přitom proběhla aukce. Uspěly společnosti HB MediCare a Petr Beneš&Partners, s nimiž už radní uzavřeli nájemní smlouvy.

Část prostor v přízemí víceúčelového a studijního centra už tak má jasné nájemníky. Sídlit tam bude rehabilitační a rekonvalescenční ambulance a fyzioterapie s budoucím přesahem do ortopedické ordinace. Zázemí tam nalezne i realitní firma.

„Vzhledem k jejich potřebám tam ještě proběhnou dodatečné stavební úpravy, které budou spočívat ve vybudování několika místností ze sádrokartonových příček,“ informovala mluvčí radnice Kateřina Hradilová.

Přestěhováním dětské knihovny a infocentra do víceúčelového studijního a společenského centra se ve středu Husova náměstí uvolnily prostory v domě čp. 114, které využije městský úřad pro kanceláře. Musí tomu ale předcházet rekonstrukce dvou nadzemních podlaží, zahrnující i novou elektroinstalaci a tepelné rozvody, zdroj tepla v podobě plynového kondenzačního kotle, sociální zázemí a zajištění bezbariérového přístupu včetně zdvihací plošiny.

Náklady podle projektu přesahují sedm milionů korun. Výběrové řízení na zhotovitele stavebních úprav už bylo vyhlášeno.

Radní jednali také o dalších nájemních prostorách. Město úzce spolupracuje s Masarykovou nemocnicí, jeden z městských bytů v Pražské ulici je tak využíván pro ubytování lékaře specialisty a zaměstnance nemocnice. „Přítomnost tohoto lékaře v rakovnické nemocnici je nezbytná pro zajištění péče pro pacienty celého okresu. Proto bylo rozhodnuto prodloužit nájemní smlouvu na dobu neurčitou,“ vysvětlila Hradilová.