Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prošková: „Turistům vadí, že neexistuje žádný spoj do Skryj.“

Křivoklátsko – Zajímalo nás, jaký byl rok 2013 pro Informační a vzdělávací středisko Budy, Křivoklátsko o.p.s. A proto jsme oslovili jeho ředitelku Jiřinu Proškovou.

17.1.2014
SDÍLEJ:

Výlet do krajiny KřivoklátskaFoto: archiv IVS Budy

Ale pro začátek několik čísel. V roce 2013 se v IVS Budy Křivoklátsko o.p.s. uskutečnilo 69 akcí pro 623 žáků a studentů ze škol celé České republiky a 10 akcí pro veřejnost. Jiřina Prošková konkretizovala, co vše svým návštěvníkům křivoklátské Íčko během roku připravilo: „Byly tu dvě výstavy. Dále se lidé mohli zúčastnit exkurzí do nádherné chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko v rámci Dne Země, Evropského dne parků i Dne stromů, zasoutěžit si na botanických či ekologických soutěžích přímo v Rakovníku."

Turisté si prý přímo v Křivoklátu pochvalovali prodejnu, která je hned vedle centra. Tam si totiž mohli zakoupit nejen svačinu, ale vyzbrojit se i košíčkem na houby. „Byli ale roztrpčeni tím, že nejezdí žádný spoj do Skryj," uvedla Jiřina Prošková. Informačně vzdělávací středisko v Křivoklátě navštívilo v loňském roce 16 043 turistů. Cizinců zde bylo nejvíce z Anglie. „Nejčastější otázky kromě ochrany přírody, výletů, kultury, stravování a ubytování směřovaly opět na bankomat," konstatovala Jiřina Prošková.
Novinkou roku byla „Hledačka", kterou využily hlavně rodiny s dětmi.

Středočeský kraj podpořil projekt simulační hry s názvem „Chráněná krajinná oblast nebo národní park?". „Ta měla veliký ohlas," upozornila Jiřina Prošková. Studentkám Svatojánské koleje z vyšší odborné školy pedagogické centrum poskytlo odbornou praxi. Její náplní byla témata: cíle a organizace pracoviště, práce s dětmi v mateřské škole, vedení administrativy s chodem pracoviště a jeho řízením. Praktickou část si děvčata vyzkoušela v Mateřské škole Křivoklát. „Vřelý dík patří firmě Heineken ČR a.s.– Krušovický pivovar, která nám darovala na provoz informační a turistické přepážky 90 000 Kč a 
10 000 Kč na významné dny jako je Evropský den parků včetně dobrovolnické akce na úklid PR Prameny Klíčavy," zdůraznila Jiřina Prošková, která touto cestou děkuje i vedení Správy CHKO za spolupráci a lektorům za zajímavé přednášky a exkurze. Dík patří i slečně Jiřině Proškové, která opět po celý rok nezištně vytvářela programy, aby se žákům a studentům dostalo nenásilnou formou co nejvíce informací o ochraně přírody formou soutěží.

„Novinkou letošního roku je hodinový program pro první stupeň základních škol s názvem Lesní zvířátka a jejich svět. S tímto programem můžeme přijet i do vaší školy," upozornila také Jiřina Prošková a dodala: „Těším se na shledanou i na dalších exkurzích a přednáškách v IVS Budy, Křivoklátsko o.p.s."

V současné době probíhá fotografická výstava Jaroslava Hrušky„Krajina Křivoklátska", která potrvá až do 25. dubna 2014.

Potom následuje:
Od 1.5. do 30.6.2014 „Výstava barevných fotografií z přírody" Vladimíra Teringla, od 1.7.- 31. 8.2014 „Amfora na Křivoklátě II" a od 1.9.- 31.12.2014 „Křivoklát na starých pohlednicích" pana Ing. I. Kasalického
Pochopitelně nebudou chybět veřejností velmi žádané akce: Den Země, Evropský den parků, Den stromů aj.

Autor: Jana Elznicová

17.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

I. B třída: Dočká se Lužná prvních bodů

Ilustrační foto
48

V sobotu si pochutnáte na grilovaných rybách

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ – Aby mohl bez problémů reprezentovat v malém fotbale, změnil v létě v tom velkém svou adresu. Už jako opora Benátek se František Hakl podílel na titulu mistra světa, když v Tunisku se skvěle vyladěným českým výběrem ani jednou nezaváhal a po finále s Mexikem (3:0) zvedl vítěznou trofej. Nejen o šampionátu, ale také o přestupu v rámci dvou sousedních účastníků ČFL se sedmadvacetiletý obránce rozpovídal v rozhovoru pro středočeský Deník.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

Andílci sbírali medaile

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Závodnice z Aerobic clubu Angels posbíraly další medaile, a to jak na soutěži Mistry s mistry, tak i na závodech FISAF. Závodu soutěže Mistry s mistry v Českém Brodě se zúčastnily hned tři soutěžní skladby – jednotlivkyně Laurinka Žáčková, jednotlivkyně Sofinka Ortmannová a dále se Sofinka představila v triu společně s Klárkou Kesslovou a Nikolkou Hofmanovou.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení