Diskuzi na téma obsazení komisí při radě města otevřel na zasedání rakovnických zastupitelů opoziční zastupitel Vladimír Kvasnička (KSČM). Postupně se k němu připojil opoziční lídr sociální demokracie Pavel Jenšovský a také Miroslav Samaš (ANO). „V komisích není ani jeden zástupce z opozice. Myslím si, že bývalo dobrým zvykem, že i právě opozice měla v komisích své zástupce. Nelíbí se nám,“ reagoval na obsazení komisí Vladimír Kvasnička.

Rakovnická radnice komise při radě města zredukovala z devíti členů na sedm. Podle starosty Luďka Štíbra k redukci došlo kvůli zefektivnění činnosti komise. „Vytvořili jsme systém komise šest členů a předseda komise. Chceme ušetřit městu peníze a také jsme chtěli dostat do komisí odborníky. Koaliční partneři využili možnosti a místa v komisích obsadili. Čas ukáže, zda to bylo správné rozhodnutí koalice. Že se vám to nelíbí, to chápu. Ale odpovědnost nese rada města,“ řekl starosta města Luděk Štíbr.

Jenšovský poznamenal, že opozice se nikdo neptal. „Dva lidé navíc v komisích by rozhodně nebyli velikým nákladem pro město,“ řekl.

Samaš připomněl, že někteří zástupci opozice dříve v komisích pracovali velmi dobře. „Nelíbí se mi to, ale je to vaše rozhodnutí,“ dodal směrem k radnici.