Během povolebních vyjednávání se nakonec vítěz voleb - tedy ČSSD a ANO – dohodl na spolupráci s ODS a Městem pro vás. Nová koalice navrhla na post starosty města Luďka Štíbra, který funkci vykonával již v minulém volebním období a na post neuvolněného místostarosty Pavla Jenšovského, bývalého starostu a v současné době ředitele domova pro seniory.

Proti těmto návrhům vystoupil lídr Změny Jan Mudra, podle něhož kandidatura na post starosty neodráží výsledky voleb, kdy nejvíce hlasů obdržel Marek Pavlík právě ze Změny (1333, Luděk Štíbr obdržel 818). „Dále si myslíme, že město velikosti Rakovníka by mělo mít uvolněného místostarostu, ať už z důvodu onemocnění či jiné nepředvídatelné situace,“ pronesl Mudra. Na post místostarosty navrhovala Změna právě jeho osobu.

Ani jeden návrh opozice ovšem neprošel, stejně jako návrhy na snížení odměn z důvodu ušetření městských financí. Jaroslav Satranský (Směr Rakovník) chtěl snížit odměny všem o deset procent, Jan Mudra pak snížit odměnu Pavlovi Jenšovskému o polovinu, tedy ze 42 tisíc na 21 tisíc korun.

Na tento návrh reagoval dotčený místostarosta. Podle něho tím, že bude neuvolněným na svém postu, ušetří město za jedno volební období milion a tři čtvrtě.

„Zatím přebírám jednu agendu a nevím, na kolika agendách se domluvíme. Tomu bude odpovídat časová dotace, kterou budu dělat. Není to tak, že bych pracoval pravidelně dvě hodiny denně. Některý den to může být hodina, někdy třeba sedm. Každopádně nikdo nemusí mít obavy. Práci, kterou mám odvádět, odvedu i jako ředitel domova,“ pronesl Jenšovský.

Většina zastupitelů nakonec hlasovala pro původně navržené odměny. Hlasovalo se rovněž o dalších pozicích do rady města. Do ní byli dále zvoleni Jan Biňovec (ODS), Oldřich Kronich a Ivo Trešl (Město pro vás), Vít Ortmann a Petr Šajner (koalice ČSSD a ANO).

Předsedou finančního výboru se stal Dušan Korenko (KSČM), předsedou kontrolního výboru byl zvolen Jan Mudra. Architektka Veronika Kronich (Změna pro Rakovník) byla zvolena jako pověřený zastupitel pro územní plánování města. Tuto pozici předtím vykonával starosta Luděk Štíbr.