To, co se dělo ve středu na silnicích Rakovnicka, se jen tak nevidí. Jeden řidič byl opilý, druhý nepozorný a další tři pro jistotu z místa nehody ujeli.


První nehoda se stala ve 12.20 hodin v Krušovicích. Ta také byla jedinou středeční silniční událostí s normálním průběhem. „Osmačtyřicetiletý řidič za volantem Citroënu Berlingo s přívěsem vyjížděl v Krušovicích od pivovarského parkoviště na karlovarku a chystal se odbočovat vlevo na Karlovy Vary. Před vjezdem na hlavní silnici zastavil vedle Scanie s návěsem, která odbočovala na Prahu. Právě devětatřicetiletý řidič náklaďáku však citroën dostatečně nezaregistroval a při odbočovacím manévru zachytil návěsem o jeho přívěs, který se poté ohnul a narazil ještě do citroënu narazil,“ popisoval nehodu vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác. Návěs byl poškozen za 15 tisíc korun a citroën s přívěsem za 30 tisíc korun.

Ke druhé nehodě došlo ve 13.28 hodin v katastru Svojetína. Dosud nezjištěný řidič s bílou dodávkou jel od Svojetína na karlovarku. Na rovném úseku vjel z nezjištěných příčin do středu vozovky, a to právě ve chvíli, kdy ho předjížděl šestadvacetiletý muž v mercedesu a došlo k bočnímu střetu.
„Řidič dodávky z místa nehody ujel. Na mercedesu vznikla škoda třicet tisíc korun,“ konstatoval Rác.

 

S alkoholem si hlavu nelámal
O půl hodiny později, zakončil svou opileckou jízdu třiačtyřicetiletý muž v silničním příkopě. „Opilec jel ve voze Škoda Forman od Čisté na Kralovice. Při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl v důsledku požití alkoholu řízení a skončil mimo vozovku. Po nehodě mu hlídka naměřila 1,67 promile alkoholu v dechu,“ informoval Rác. Na vozidle vznikla škoda 15 tisíc korun. Jen čtvrt hodiny stačilo a problém byl na světě. Zaparkované BMW, u místní komunikace před jedním z domů v Křivoklátě, poškodil neznámý řidič který z místa odjel. Padesátiletému majiteli vozidla tak vznikla škoda 30 tisíc korun.
V katastru Hořesedel řádil také doposud neznámý řidič. Ten po desáté hodině večerní nerespektoval na železničním přejezdu světelnou signalizaci a urazil sklápějící se závoru. Zůstala za ním škoda za 15 tisíc korun.