„Defakto jen čekáme na zprovoznění,“ řekl s trochou nadsázky Dušan Godeša, jednatel ÚMK Rakovník, která je ve stoprocentním vlastnictví města Rakovník. Pracovní pozice v budoucím aquaparku jsou podle jednatele již téměř kompletně obsazeny, budoucí pracovníci již absolvovali nutná školení.

„Nyní pracujeme na podobě webových stránek. Byl bych velmi rád, aby se zde zobrazoval údaj o počtu návštěvníků, aby se lidé netrmáceli do Rakovníka a následně nezůstali před pokladnou kvůli plné kapacitě. Stejně tak považujeme za standard wi-fi připojení,“ řekl Dušan Godeša s tím, že kromě zaměstnanců je zajištěn i nájemce zdejšího menšího bufetu.

Kromě toho už také padl návrh na podobu ceníku. „Poslal jsem jej ještě ke schválení radě města. Poté by mohl být zveřejněn. Mohu zatím jen sdělit, že je uzpůsoben především pro rodiny s dětmi a bude možnost kombinovat návštěvu různých částí aquaparku – tedy například v létě jen vstupenku do venkovního areálu, nebo jen do saunového světa,“ vysvětlil jednatel společnosti.

Provozní náklady aquaparku se budou podle Dušana Godeši pohybovat v rozmezí 20 – 21 milionů korun s tím, že zhruba polovinu bude město Rakovník pokrývat dotací. Zbylá část by mohla být pokryta ze vstupného.