Turisté tedy prošli lesními cestami za Karlovu Ves směrem k Branovu až k Branovským vratům a zpět po asfaltce do vsi. Do cíle se vraceli zhruba po dvou až třech hodinách. A to podle toho, jak se na trati zdrželi. Některá místa byla totiž k posezení jako stvořená.

Kromě krásného zážitku z cesty v cíli turisté dostali diplom, pohlednici Karlovy Vsi, propisku, jako občerstvení oplatku a pitíčko. Na památku si ještě mohli koupit zavírací nůž nebo malý nový znak obce, stejný jako na nové vlajce obce. Na nejstaršího a na nejmladšího účastníka čekala čokoláda. Jako nejstarší si ani letos pochod nenechal ujít jednaosmdesátiletý Jiří Zíma se svým sedmdesátiletým kolegou.

„Oba pánové chodí pravidelně. Pokaždé si přivstanou a jsou tu ještě před osmou hodinou," vyprávěla Blanka Fuková. Letos se na pochod také vypravila Dana Gajdošová se sestrou, se švagrem, Nikolkou a sousedem Janem Fukou. „Jsme místní. Je tu krásná příroda a také rádi chodíme, okolí už máme prochozené. Ale je krásné počasí, proto jsme si vyšli i dnes. Alespoň uděláme něco pro své zdraví," popisovala Dana Gajdošová. Pochod musela zvládnout i malá Nikolka, jinak by v cíli nedostala diplom. Pro případ měla v záloze strýce, který slíbil, že ji poponese.

Pochod začal pořádat před třiceti lety velký sportovec Miroslav Šípek s pomocníky, který rád běhal, takže okolí Karlovy Vsi měl v malíčku. Organizaci pak převzal obecní úřad.