Tuto a mnohé další zajímavé informace se mohli studenti rakovnického gymnázia dozvědět během první věděcké chemické konference na půdě jejich školy. Tématem setkání byla kvalita potravin a zdravá výživa.
Ke studentům hovořila vedoucí Ústavu analýzy potravin a výživy Fakulty potravinářské a biochemické technologie Vysoké školy chemickotechnologické v Praze prof. Ing. Jana Hajšlová, CSc., světově uznávaná odbornice v oblasti chemie a analýzy potravin a výživy.

Ale zpět k úvodu článku.

Jana Hajšlová například vysvětlila, jak nebezpečné mohou být plesnivé a nahnilé potraviny: „Vezměme si třeba tu nešťastnou populaci lidí žijících ve střední Africe, která nemá dostatek potravin. A tak jsou nuceni akceptovat to, že často jedí plesnivé potraviny. Pak umírají ve třiceti, čtyřiceti letech na jaterní karcinom, neboť se do jejich těl dostávají aflatoxiny. To je v přírodě běžná skupina mykotoxinů produkovaných řadou druhů plísní z rodu Aspergillus, zejména Aspergillus flavus a Aspergillus parasiticus. Aflatoxiny jsou toxické a patří mezi nejsilnější známé karcinogeny."

Pití nepasterizovaného džusu z padaných jablek, který je často k vidění na různých farmářských trzích, by tedy Jana Hajšlová neviděla jako dobrý nápad. „Aby byly na trhu jedovaté potraviny, to je velmi nepravděpodobné, ale mnohem horší je plíživá toxicita. Pokud dlouhodobě konzumujete naplesnivělé potraviny, což na evropském trhu hrozí minimálně, může se to v pozdějším věku projevit," zdůraznila Jana Hajšlová.

Jana Hajšlová mimo jiné vysvětlila, v čem spočívá práce Ústavu analýzy potravina a kvůli časovému omezení aspoň naťukla i mnoho dalších zajímavých témat. Na přetřes přišel také nedávný skandál s metanolem. „Ta aféra byla opravdu hrůzostrašná. Analyzovali jsme tehdy řadu vzorků. A v této souvislosti musím říci, že je až neuvěřitelné, co lidi mají všechno doma. To, jak staré lihoviny skladují a kde je kupují. Já říkám každému, raději to vylijte, nežli abyste platili šest set korun za rozbor."

Důkazem toho, že studenty přednáška Jany Hajšlové zaujala a možná i inspirovala, byl dlouhý, silný potlesk.

První vědecké chemické konference, která se na gymnáziu konala v rámci oslav 180. výročí založení školy a pod záštitou města Rakovníka, se zúčastnila také ředitelka školy Zdeňka Voráčková, profesor Kamil Březina a starosta města Rakovníka Zdeněk Nejdl. Profesor Kamil Březina k pořádání konference dovysvětlil: „Neustále přemýšlím, co bychom mohli ve škole pro naše studenty udělat navíc, co nového a nadstandardního bychom jim mohli nabídnout."