Jak přiznala maminka Iva, porod začal spontánně, ale pro jeho nepostupování byl ukončen císařským řezem. „Manžel byl se mnou po celou dobu porodu i na operačním sále. Díky možnosti využít nadstandardní pokoj a negativním testům na covid, mohl být manžel s námi i na oddělení šestinedělí a starat se o mě a o syna po celou dobu pobytu,“ popsala maminka.

Honzík Daněk, první Rakovničan roku 2021, se narodil v rakovnické nemocnici. Na snímku s maminkou Ivou a tatínkem Lukášem.Zdroj: archiv rodiny

Mrzel ji pouze zákaz návštěv, a to především kvůli dceři Anežce, která si na seznámení s bráškou musela počkat až domů. „Ale jinak nám covidová opatření nemocnice nijak neznepříjemnila příchod našeho syna na svět,“ upozornila Iva.

Maminka sice v prvním těhotenství rozhodovala jak o jméně, tak i o tom, zda si nechá prozradit pohlaví miminka, tentokrát ovšem bylo vše v kompetenci manžela. „Že se nám narodí syn, jsme se dozvěděli v pátém měsíci těhotenství. Se jménem manžel napínal až do poslední chvíle. I mě. Jména vyplňoval při příjmu v porodnici. Takže já ho věděla jen o pár hodin dříve než zbytek rodiny a přátelé,“ vypráví s úsměvem Iva, která již další přírůstek do rodiny neplánuje.