Desetimetrovou cestu vzduchem přestálo štěně bez vážnější újmy. Hasiči použili při záchraně vystrašeného psíka lezecké vybavení.

Spolu s ním totiž vyrazil v neděli na pohodovou víkendovou procházku k řece Berounce, ta se však během vteřiny změnila v drama. Odrostlé štěně úctyhodných tělesných rozměrů, rozjařeně pobíhalo po stráních. Jenže na jedné z nich se propadlo do rokle. „Čtyřicetikilový pes se zřítil zhruba z desetimetrové výšky. Naštěstí se zachytil na jedné ze skalních plošin, která byla dalších deset metrů nade dnem rokle. Takže měl obrovské štěstí,“ popisovala sled událostí pracovnice tiskového oddělení Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Lenka Kostková.

Majitel psa se bezprostředně po šokující události vydal hledat pomoc. „Na místo dorazili profesionální hasiči z Rakovníka a Stochova. Stochovští s sebou měli lezecké vybavení s jehož pomocí se jim podařilo psa zachránit,“ informovala Kostková. Podle jejích slov se k vyděšenému psovi spouštěli dva stochovští hasiči, a to proto, že nevěděli, jak bude vystresované zvíře reagovat.

„Naštěstí vše dopadlo dobře. Psa navlékli do postrojů a spustili ho na dno rokle,“ nechala se slyšet Kostková. Ta nezapomněla vyzdvihnout výborný výkon hasičů zapojených do záchranné akce.