Hotel a útulek pro psy v Rakovníku funguje už řadu let. Do útulku jsou přijímáni toulaví psi pouze od městské policie nebo obecního úřadu, který má s útulkem smlouvu. Od soukromých osob útulek psy nepřijímá, takže nalezeného psa je nutné odevzdat městské polici nebo obecnímu úřadu, tyto instituce se o psa pak postarají.

MožnostNaopak možnost vybrat si pejska je vždy v návštěvních hodinách, osobě starší osmnácti let s platným občanským průkazem.
„Zájemci o psy chodí po celý rok, prázdniny to neovlivňují. Pracujeme tu pouze dva, zároveň v areálu bydlíme, takže je zajištěn nepřetržitý dohled na psy. Vždy jsme měli představu o areálu pro psy a práci v příjemném prostředí, areál zde budujeme už dvanáct let a neustále se vše vyvíjí dál,“ uvedl Luděk Březina, majitel útulku a hotelu pro psy v Rakovníku.
Naopak hotel pro psy slouží lidem, kteří potřebují pohlídat pejska během dovolené. Ubytování je možné celoročně.
„Hotel disponuje vytápěnými prostorami, takže jsme schopni se postarat téměř o všechny klienty. Samozřejmě zde platí jisté podmínky pro přijetí. Podmínkou je platné očkování proti vzteklině, parvoviroze, psince, infekční hepatitidě a parainfluzee. Základem je také dobrý zdravotní stav a zbavení psa ektoparazitů,“ pokračoval Březina.
Očkovací průkaz je nutné přivézt s sebou a po celou dobu pobytu psa pak zůstane v útulku uložen. Speciální požadavky je nutno vyřídit předem.
„Štěňata a agresivní psy ubytujeme pouze výjimečně. Záleží na tom, o kterou rasu se jedná a na délce pobytu psa v hotelu. Čas příjmu i výdeje se řídí podle dohody se zákazníky,“ sdělil Luděk Březina, majitel útulku a hotelu pro psy.