Dnes už je opět jako nový, a to díky několikaměsíční úspěšné renovaci.

Členka zastupitelstva obce Jitka Přibylová pro Rakovnický deník popsala: „Mostovka byla ve velmi špatném stavu. Taky se mohl propadnout pod těžkými auty, s jakými jezdí popeláři, nebo když by přijeli s nákladem uhlí. Když teď vidíme, jak je pěkný, tak z toho máme radost." Hana Hroudová, která se rovněž přišla podívat na jeho čtvrteční slavnostní opětovné uvedení do provozu, řekla. „Je moc pěkný. Jsem ráda, že už tudy můžeme procházet."

Současně s mostem byla opravena rovněž část cyklotrasy, která byla poničena záplavami. „Akce řešila tedy nejen most, ale i cyklotrasu. Především směrem na Městečko byla po dešti zcela zničená. A směrem na druhou stranu nám sundal z povrchu jemnou drť Rakovnický potok, který se dostal po velkých deštích z koryta. Pak tam zůstaly jen velké kameny. Je opraveno zhruba dva a půl kilometru cyklotrasy. Tedy větší část," popsala pro Rakovnický deník starostka obce Alena Klobásová. Kousek trasy ale ještě opravit chybí, a to ke straně směrem k obci Lašovice. „Tam jsme to nemohli z dotace opravit. Zbývajících patnáct metrů je už v majetku obce Lašovice.," dodala Alena Klobásová.

Oprava mostu a cyklotrasy vyšla na více než sedm milionů korun. Zhruba milion korun uhradila Obec Pustověty ze svého rozpočtu. Zbytek zaplatilo ministerstvo dopravy. Sto tisíc přispěl Svazek měst a obcí Rakovnicka.

Most dostal mimo jiné i širší chodník pro pěší. „Bezpečně tudy projedou třeba i maminky s kočárky," upozornila Alena Klobásová s tím, že by měl vydržet dalších sto let. „Úleva je, že se nemusíme bát o těžká auta, těžkou techniku. Je zkolaudován a zcela k dispozici všem občanům," zdůraznila ještě Alena Klobásová.

Pásku společně přestřihli Alena Klobásová a ředitel zhotovitelské firmy z Litoměřic David Novák. Stalo se tak za přítomnosti místních občanů a také starostů obcí Roztoky, Křivoklát, Městečko a Sýkořice. „Všem zúčastněným na realizaci této akce patří velký dík, včetně firmy, která pracovala naprosto úžasně. Rovněž je nutné zmínit vstřícný a lidský přístup pracovníků ministerstva dopravy," dodala starostka Klobásová.