Prázdninové dny na Rakovnicku nejsou ani letos ochuzeny o motorkářské srazy v restauraci U Barona v Olešné. Pořadatel Vlastimil Rác konstatoval: „Šestý červencový už máme úspěšně za sebou. No a 3. září se na Olešné sejdeme ještě jednou. Děláme to tak pokaždé. Ne každý z našich přátel má čas, a tak děláme raději srazy dva.“

Na červencovou osmačtyřicetikilometrovou vyjížďku Křivoklátskem vyjelo pětapadesát motorek. Na nich byli usazeni motorkáři nejen z Rakovnicka, ale například také z Karlovarska, Prahy, Teplicka, Mostu. „Jedeme ji zhruba přes hodinku, pěkně pomalu, abychom si cestu vychutnali a hlavně se všichni vrátili ve zdraví. Sem na Olešnou jezdí samí rozumní lidé. Říká se, že motorkáři dělají na silnicích jen problémy. Ale já osobně jsem toho názoru, že je to jen o povaze jednotlivých řidičů. Nezáleží na tom, zda sedí v autě nebo na motorce. Záleží na tom, jak to kdo má srovnané v hlavě,“ konstatoval Vlastimil Rác. Dodejme, že křivoklátské silničky projel na motorce DragStar i on sám. „Mám ji pět let a nemám na ní moc najeto, nemám čas. Mám ještě na starosti místní fotbal a svoji restauraci. Je to hodně práce, a tak je pro mě motorkářský sraz příjemným rozptýlením. Jakýmsi rodinným setkáním. Je o přátelství,“ zdůraznil Vlastimil Rác.

Po návratu na „základnu“ v Olešné čekal účastníky srazu program: Hardox – rocková kapela z Mostu a večer pražská kapela Ozzy Osbourne and Black Sabath Revival.

Pravidelným návštěvníkem motorkářského srazu v Olešné je mimo jiné také zpěvák Vilém Čok. Ten se chystá na sraz v září se skupinou Bypass.
Program začíná ve 14 hodin opět spanilou vyjížďkou Křivoklátskem. V 16 hodin čeká přítomné opět koncert rockové kapely Hardox. V 19 hodin pak vystoupí osvědčený Ozzy Osbourne and Black Sabath Revival. Následovat bude erotické vystoupení. Chybět nebudou ani soutěže o ceny. Grilovat se bude prasátko a steaky. „Vždy jde především o pohodu. Nikdy jsme na srazu nezaznamenali žádné problémy, žádné rvačky,“ upozornil ještě Vlastimil Rác.