Rakovník zatím marně čeká, aby donedávna nejlepší české mužstvo v extralize porazil. Zda se mu to může povést dnes, je otázka. I hráčům je jasné, že by museli předvést více než stoprocentní výkon.

Kladenský Alpiq ale přece jen ze svých pozic ustoupil. Po dvou prohraných finále play off na jaře ani neproklouzl přes první kolo, když ho vyřadil Hradec Králové. Moc se mu nepovedl ani nedávný turnaj Páňa Cup, v němž nepostoupil ze skupiny a trenér Drahomír Kadlec měl jasno, že ve zbylém čase do začátku soutěže musí jeho parta v tréninku hodně přidat.

Rakovničtí tedy mají šanci, možná větší než v minulosti, byť jeden z tahounů týmu (a někdejší opora Kladna) Martin Tvarůžek tak optimistický není: „Upřímně to nevidím valně. Měli jsme problémy se sestavou, teď by to mělo být lepší, ale stále ne optimální. Navíc nás čeká Kladno na svém hřišti, na našem “oblíbeném” plastu,“ vzkázal útočník, který sám před týdnem nehrál, protože prodělal střevní chřipku. „Takže třetí rok po sobě začnu sezonu zápasem na Kladně. A na ten se vždy těším. I když se člověk moc nepotká s balónkem, hrál jsem tam, mám to tam rád,“ dodal Tvarůžek.

Další ex-kladeňák, elitní bek Jan Pospíšil dodává, že hráčů už by měl mít Rakovník na derby dost. „Stále ale máme nějaké nové tváře, takže se poznáváme. Nedokážu říct, zda obereme Kladno o body. Spíše ne, ale určitě budeme bojovat o každý metr hřiště.“

Vyjde to jeho týmu, nebo tradičně vyhraje derbíčko Kladno?