Úspěch
Ale stalo se – kvůli nepochopení radnice a její firmy ÚMK se Rakovník zřekl této velice úspěšné akce a členové Astacusu se proto rozhodli hledat místo jinde. A byli úspěšní – dětský tábor v obci Žerotín na Lounsku se se svojí polohou přímo nabízel. Velikou vstřícnost při následném jednání projevil správce tohoto zařízení i starosta obce, a tak bylo rozhodnuto.

Po několikatýdenním suchu přivítal organizátory den před zahájením vydatný déšť a nálada motorkářů z Astacusu klesla na bod mrazu. Po vyčerpávající mnohaměsíční přípravě takovéto přivítání – když jeden z motorkářů večer zvolal s rukama nad hlavou: ,,Svatý Petře, co nám to děláš,“ tak ani nebyla nálada se tomu smát. Ale byli jsme vyslyšeni.

Do rána silnice oschly a celý motosraz proběhl bez jediné kapky deště, přestože všude kolem řádily průtrže mračen. V pátek 10. srpna odpoledne se začali sjíždět první motorkáři a na Spanilou jízdu v sobotu 11. srpna v poledne jich vyrazilo 861. Kolonu motorek dlouhou několik kilometrů vítaly ve Slaném a v Řevničově stovky diváků, motoshow Míry Lisého na parkovišti obchodního centra BILLA odměnilo bouřlivým potleskem více jak tisíc občanů Loun. Program celého motosrazu byl již tradičně pestrý, moderátor Vlasta Korec hýřil humorem, jídla a pití bylo dost pro všechny. Občané Žerotína přijali pozvání Astacusu a v hojném počtu si přišli prohlédnout silné nablýskané motorky a zhlédnout zábavu motorkářů. Nikdo z občanů obce si nestěžoval, celý motosraz proběhl díky precizní pořadatelské službě bez konfliktů.

Když po skončení sobotního programu nastoupili motorkáři z Astacusu na ozářené pódium na tzv. děkovačku a po jejich představení Vlasta Korec zvolal tradiční pozdrav Astacusu: ,,Jsou tady nějací motorkáři?“ tak se ozvalo bouřlivé Ano, a totéž bouřlivé Ano se ozvalo i na jejich dotaz: ,,Chcete dvanáctý ročník Rack – reydu opět v Žerotíně?“ To byla odměna pro unavené ale spokojené členy rakovnického Astacusu. Při předávání areálu se správce uklonil se slovy: ,,Pánové, jste skvělá parta a brána areálu je pro vás otevřená i příští rok, rád vás zase uvidím.“

Poprvé v historii se populární motorkářský sraz nekonal na území Rakovnicka, přesunul se na Lounsko.