Jak jsme vás počátkem září loňského roku informovali, nové veřejné WC by mělo vzniknout na jiném místě. „Byla zpracována studie, která řeší přestavbu nevyužívaného objektu kanceláře a mytí produktů v areálu městské tržnice při Husově náměstí. Objekt byl vybudován v „akci Z“ a je ve vlastnictví města, je i napojen na inženýrské sítě,“ sdělil tehdy odpověď na dotaz, kde budou nové toalety, tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák.

Jenže situace se kolem výstavby veřejných záchodů zkomplikovala. Město zahájilo jednání s majiteli přilehlé nemovitosti a to kvůli průchodu a zřízení věcného břemene. Výsledek jednání nedopadl pro město příznivě.

„Bohužel přes vynaložené úsilí město v jednání neuspělo, neboť majitelé přilehlého domu zvažují jeho prodej. V tomto ohledu se nelze divit zamítavému stanovisku, neboť zřízení jakéhokoliv břemene snižuje cenu nemovitosti,“ tlumočil výsledek jednání mluvčí radnice Jan Polák. Ten zároveň však informoval, že představitelé města se budou snažit v co nejkratší době najít náhradní řešení.

„Je to ostuda, jezdí sem dost lidí z vesnic a když pocítí potřebu, nemají kam jít. Na tyto záchodky určitě ne. I kdyby bylo uvnitř čisto, že by se dalo ze země jíst, pohled z venku je odstrašující. Pamatuji si, že se říkalo: podle WC poznáš kulturu. Město se mělo už dávno postarat, aby vypadaly toalety lépe. Místo ohňostroje bych vrazila peníze sem. Za toto WC by se nemělo ani vybírat,“ uvedla v diskuzi čtenářka pod nickem ája.