Zastupitelé si na posledním zasedání odsouhlasili nejen tolik očekávanou rekonstrukci nábřeží T. G. M. a ulice Generála Kholla čili první dvě etapy rekonstrukce této městské části, ale také třetí etapu a to rekonstrukci lávky přes Rakovnický potok včetně chodníku podél potoka a také přeložení inženýrských sítí.

Přitom právě třetí etapa měla být z důvodu nedostatku peněz přeložena do příštího roku. Radní tak musejí sehnat necelých 5,6 milionu korun v položkách rozpočtu města.

Peníze však nejsou.

Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl se nechal slyšet, že celá věc poputuje znovu k rukám zastupitelů. Podle něj je zatím nesplnitelné najít peníze v jednotlivých položkách městského rozpočtu. Pomoci by měl finanční výbor. „Vše necháme na červnové zasedání zastupitelstva, kde mimo jiné finanční výbor navrhne, z čeho se rekonstrukce lávky v Bořivojově ulice bude financovat,“ řekl.

Nejdl připustil, že je možné, že se použijí prostředky z odprodeje zbylého podílu v TZ (Tepelném zásobování) Rakovník. Město Rakovník za tento odprodej získá 25 milionů korun.

Starosta Nejdl se dále domnívá, že vůlí zastupitelstva bylo sice lávku zrekonstruovat, ale v levnějším provedení. „Mohla by zde být například dřevěná jako je u sportovního areálu Cafex. Uvažujeme také ale o tom, že opravíme lávku, nikoliv však překládky sítí. Tím bychom ušetřili okolo milionu korun,“ prozradil starosta.

V tuto chvíli již probíhá oprava ulice Generála Kholla. Ta by měla trvat do 25. června a během její rekonstrukce by mělo dojít k rozšíření ulice a navýšení kapacity parkovacích míst.

Od 26. června by se pak mělo začít se samotnou rekonstrukcí nábřeží T. G. M., která by měla skončit 5. září. „Doufám, že se vše podaří opravit mnohem dříve,“ řekl starosta, který dodal, že si na uzavírku ulice Generála Kholla zatím nikdo nestěžoval.

Jen připomínáme, že celková rekonstrukce nábřeží T. G. M. včetně rekosntrukce ulice Generála Kholla a lávky v Bořivojově ulici bude stát městskou kasu necelých dvanáct milionů korun.