VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po internetu byla zneužita i Radnice?

Rakovník/ Před koncem roku vyjádřil Marcel Chládek svoje znepokojení s využitím oficiálních stránek města Rakovníka. Teď k tomu přidal i zpravodaj města

22.1.2008
SDÍLEJ:

Měsíčník RadniceFoto: Martin Kůs

Přibližně před měsícem se na oficiálních stránkách rakovnické radnice objevil článek Stanovisko k obchvatu a parkovišti Na Váze, kterým vedení radnice reagovalo na okolnosti vzniklé okolo plánovaného silničního obchvatu. Marcel Chládek, městský zastupitel a současně i místopředseda OV ČSSD Rakovník, se však cítil textem napaden, stejně jako radnice napadla Lubomíra Lipperta, který by měl s městem směnit pozemky potřebné právě pro budoucí obchvat. Chládek článek označil za zneužití webu města k osobním útokům a celou záležitost označil jako zákon porušující.
„Vadí mi zneužití webu buď k osobním, nebo politickým účelům. Požádal jsem pana starostu, aby text ze stránek odstranil,“ oznámil tehdy mimo jiné Marcel Chládek.
Na Chládkovu výtku vedení města reagovalo také prohlášením, kdy text označilo za oficiální a konzultované stanovisko k problému obchvatu a rozhodně odmítlo, že by se jednalo o osobní rovinu, nebo útok na jinou osobu. (Obě prohlášení byla uveřejněna 19. prosince.)
Na své čtvrteční tiskové konferenci však zastupitel Chládek se k webu města vrátil slovy:
„Asi dobře víte, jak se mě před koncem roku dotklo, že vedení města zneužilo web k osobním útokům na mne a pana Lipperta. Ač bylo v odpovědi na moji výtku uvedeno, že se jedná o stanovisko městského úřadu, vím, že to neprošlo ani radou, ani nebylo konzultováno se členy zastupitelstva. Myslím, že je to jasný důkaz nedobré a nekvalitní práce vedení Rakovníka.“
Kromě připomínky této záležitosti ale uvedl Marcel Chládek další podobný a aktuálnější případ.
„Rakovnický starosta nezneužil k osobním účelům jen webu, ale i stránek zpravodajského měsíčníku Radnice. Konkrétně ve svém Novoročním proslovu k občanům města se měly znovu objevit pasáže, které o tom svědčí. K tomu nechci a nemohu mlčet,“ prohlásil rakovnický zastupitel a jako důkaz svých slov předložil Rakovnickému deníku písemné prohlášení s tímto zněním:
„Členové vedení města se chovají jako uličníci. Když jim docházejí argumenty, a to je v jejich případě velmi často, tak se uchylují k podpásovým útokům se snahou názorového oponenta co nejvíce poškodit, pošpinit a zesměšnit. Toto jejich chování mě nechává naprosto klidným, protože tím projevují pouze svou slabost a absolutní neschopnost. Jediné, co mi na jejich chování vadí, je to, že k této, pro ně bohulibé činnosti, zneužívají oficiální webové stránky města a měsíčník Radnici, které jsou hrazeny z peněz daňových poplatníků.
Proto je vyzývám, ať si založí vlastní webové stránky, které si budou hradit z vlastních prostředků, a uhradí městu náklady na vytištění lednové Radnice a jeden měsíční poplatek za správu webových stránek města.“
Vedení města však celou záležitost vidí z jiného úhlu.
„Především bych chtěl upozornit, že toto stanovisko podávám výlučně na přání novináře. Pan Chládek ve svém prohlášení napadá vedení města v obecné rovině a chybějí mu konkrétní argumenty.
Jsem přesvědčen, že nikdo z vedení města nezneužívá oficiální webové stránky, ani měsíčník Radnice. Články publikované v Radnici mají za úkol podávat informace o aktivitách města, o projednávaných problémech v radě a zastupitelstvu města, o připravovaných záměrech a jsou zde uvedeny pravidelné rubriky, které připravuje knihovna. Prostor zde dostávají spolky a různá občanská sdružení. Novoroční projevy starosty jsou zveřejňovány vždy v lednové Radnici již po několik let. Dosud nikdo tak negativně nereagoval. Se změnou vzhledu a náplně měsíčníku Radnice jsme zaregistrovali spíše pozitivní ohlasy. Podstatou článků v obou zmíněných médiích je vzbudit ve veřejnosti zájem o věci veřejné. Neočekávám, že mě pan Chládek bude za vše chválit a opodstatněné a smysluplné kritice se nebráním. U pana Chládka mě ovšem zaráží vyjádření, že ho naše chování nechává naprosto klidným a posléze takto podrážděně reaguje,“ odpověděl ve své reakci na výzvu rakovnický starosta Zdeněk Nejdl.

22.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Architekt, designer 17 360 Kč Architekti, specialisté v oblasti územního plánování, návrháři a příbuzní pracovníci Referent - územní plánování. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: (9.-10. třída), Pracovní náplň: zejména výkon činnosti na úseku územního plánování a regionálního rozvoje v souladu se zákonem č. 183/2006 Sb., v platném znění (stavební zákon) ve správním obvodu obce s rozšířenou působností., Výhodou: praxe ve státní na úseku územního plánování, znalost obecně závazných právních předpisů (zejména zák. č. 183/2006 Sb./stavební zákon/, jeho prováděcí vyhlášky a zák. č. 500/2004 Sb./správní řád/), řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič), znalost práce na Pc (WORD, EXCEL, ASPI, programy CAD, GIS-MISYS), komunikační schopnosti., Přihlášky posílejte do 17.10.2018., , Bližší informace na úřední desce MěÚ Rakovník a na internetových stránkách www.mesto-rakovnik.cz. Pracoviště: Město rakovník, Husovo náměstí, č.p. 27, 269 01 Rakovník 1. Informace: Renáta Kameníková, +420 313 259 121. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 12 400 Kč Obsluha ostatních manipulačních zařízení (kromě obsluhy vysokozdvižných vozíků) Obsluha ostatních manipulačních zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12400 kč, mzda max. 14400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme manuální zručnost, zodpovědnost, pečlivost a samostatnost. Znalost ukrajinského nebo ruského jazyka výhodou., Kontakt: tel. 734622444 nebo e-mailem info@iveba.cz. Pracoviště: Iveba s.r.o. - pracoviště anexia sklady 2736, 269 01 Rakovník 1. Informace: Petr Baťko, . Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 000 Kč Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Kontakt: Ing. Magdalena Fišerová, tel. 313 281 128, e-mail: nabor@eberspaecher.com, Místo výkonu práce: Kuštova 2530, Rakovník. Pracoviště: Eberspächer, spol. s r.o., Kuštova, č.p. 2530, 269 01 Rakovník 1. Informace: Magdalena Fišerová, +420 313 281 128. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 13. Poznámka: Úklid areálu., Pracovní doba od 6:00 do 18:00 (12 hodin, 3 dny volna) včetně víkendů nebo od 8:00 do 16:00 hod. včetně víkendů., Kontakt: tel. 739453050 nebo e-mailem d.dvorakova@sbs-security.eu. Pracoviště: Investment agency s.r.o. - pracoviště eberspächer, spol. s r.o., Kuštova, č.p. 2530, 269 01 Rakovník 1. Informace: Dagmar Dvořáková, +420 739 453 050.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zahájení výstavy o legionářích provázela i práce v lazaretu

Ilustrační foto

Lidí bez práce je opět méně

Rakovník: ANO a ČSSD zvažují podnět k soudu

Rakovník - Rakovnické hnutí ANO 2011 a také sociální demokraté zvažují podání podnětu ke krajskému soudu v Praze, jelikož mají podezření na možné ovlivnění výsledku voleb. Zda se tak skutečně stane, bude jasné v tomto týdnu.

Hledali podfuk, našli pořádek

Střední Čechy - Vše je v pořádku. Tak se jeví výsledky kontroly oprav silnic, kterou středočeské hejtmanství objednalo v reakci na kritiku z řad opozičních zastupitelů.

Prošlé potraviny musely ze závodní kuchyně pryč

Rakovník - Potraviny s prošlým datem použitelnosti, plesnivé jídlo i špínu objevili středočeští hygienici při kontrole v závodní kuchyni, která zajišťuje stravování pracovníků jedné z firem v Rakovníku. Neobešlo se to bez pokuty - a nařízení okamžitých nápravných opatření. Při opakované návštěvě se pak hygienici přesvědčili, že už je všechno v pořádku.

Sychravý podzim? Ani náhodou. Střední Čechy stále trápí sucho

Střední Čechy - Půlka října je skoro za námi, podzim je nepopiratelně v plném proudu. Nebo ne? Překonané teplotní rekordy tomu úplně nenapovídají; stejně tak fakt, že současné počasí má celkem daleko do sychravého podzimu. Melancholie stranou: sucho zůstává dále problémem i na podzim. Kdy obvykle vydatně prší.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT