VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po internetu byla zneužita i Radnice?

Rakovník/ Před koncem roku vyjádřil Marcel Chládek svoje znepokojení s využitím oficiálních stránek města Rakovníka. Teď k tomu přidal i zpravodaj města

22.1.2008
SDÍLEJ:

Měsíčník RadniceFoto: Martin Kůs

Přibližně před měsícem se na oficiálních stránkách rakovnické radnice objevil článek Stanovisko k obchvatu a parkovišti Na Váze, kterým vedení radnice reagovalo na okolnosti vzniklé okolo plánovaného silničního obchvatu. Marcel Chládek, městský zastupitel a současně i místopředseda OV ČSSD Rakovník, se však cítil textem napaden, stejně jako radnice napadla Lubomíra Lipperta, který by měl s městem směnit pozemky potřebné právě pro budoucí obchvat. Chládek článek označil za zneužití webu města k osobním útokům a celou záležitost označil jako zákon porušující.
„Vadí mi zneužití webu buď k osobním, nebo politickým účelům. Požádal jsem pana starostu, aby text ze stránek odstranil,“ oznámil tehdy mimo jiné Marcel Chládek.
Na Chládkovu výtku vedení města reagovalo také prohlášením, kdy text označilo za oficiální a konzultované stanovisko k problému obchvatu a rozhodně odmítlo, že by se jednalo o osobní rovinu, nebo útok na jinou osobu. (Obě prohlášení byla uveřejněna 19. prosince.)
Na své čtvrteční tiskové konferenci však zastupitel Chládek se k webu města vrátil slovy:
„Asi dobře víte, jak se mě před koncem roku dotklo, že vedení města zneužilo web k osobním útokům na mne a pana Lipperta. Ač bylo v odpovědi na moji výtku uvedeno, že se jedná o stanovisko městského úřadu, vím, že to neprošlo ani radou, ani nebylo konzultováno se členy zastupitelstva. Myslím, že je to jasný důkaz nedobré a nekvalitní práce vedení Rakovníka.“
Kromě připomínky této záležitosti ale uvedl Marcel Chládek další podobný a aktuálnější případ.
„Rakovnický starosta nezneužil k osobním účelům jen webu, ale i stránek zpravodajského měsíčníku Radnice. Konkrétně ve svém Novoročním proslovu k občanům města se měly znovu objevit pasáže, které o tom svědčí. K tomu nechci a nemohu mlčet,“ prohlásil rakovnický zastupitel a jako důkaz svých slov předložil Rakovnickému deníku písemné prohlášení s tímto zněním:
„Členové vedení města se chovají jako uličníci. Když jim docházejí argumenty, a to je v jejich případě velmi často, tak se uchylují k podpásovým útokům se snahou názorového oponenta co nejvíce poškodit, pošpinit a zesměšnit. Toto jejich chování mě nechává naprosto klidným, protože tím projevují pouze svou slabost a absolutní neschopnost. Jediné, co mi na jejich chování vadí, je to, že k této, pro ně bohulibé činnosti, zneužívají oficiální webové stránky města a měsíčník Radnici, které jsou hrazeny z peněz daňových poplatníků.
Proto je vyzývám, ať si založí vlastní webové stránky, které si budou hradit z vlastních prostředků, a uhradí městu náklady na vytištění lednové Radnice a jeden měsíční poplatek za správu webových stránek města.“
Vedení města však celou záležitost vidí z jiného úhlu.
„Především bych chtěl upozornit, že toto stanovisko podávám výlučně na přání novináře. Pan Chládek ve svém prohlášení napadá vedení města v obecné rovině a chybějí mu konkrétní argumenty.
Jsem přesvědčen, že nikdo z vedení města nezneužívá oficiální webové stránky, ani měsíčník Radnice. Články publikované v Radnici mají za úkol podávat informace o aktivitách města, o projednávaných problémech v radě a zastupitelstvu města, o připravovaných záměrech a jsou zde uvedeny pravidelné rubriky, které připravuje knihovna. Prostor zde dostávají spolky a různá občanská sdružení. Novoroční projevy starosty jsou zveřejňovány vždy v lednové Radnici již po několik let. Dosud nikdo tak negativně nereagoval. Se změnou vzhledu a náplně měsíčníku Radnice jsme zaregistrovali spíše pozitivní ohlasy. Podstatou článků v obou zmíněných médiích je vzbudit ve veřejnosti zájem o věci veřejné. Neočekávám, že mě pan Chládek bude za vše chválit a opodstatněné a smysluplné kritice se nebráním. U pana Chládka mě ovšem zaráží vyjádření, že ho naše chování nechává naprosto klidným a posléze takto podrážděně reaguje,“ odpověděl ve své reakci na výzvu rakovnický starosta Zdeněk Nejdl.

22.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Požár rodinného domu v Krupé.
8

Výsledek pitvy: žena uhořela

Ilustrační foto.

Romantika dávných lásek láká k valentýnským výletům po kraji

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.

Liashenko: Všechny děti udělaly velký pokrok

Rakovník – Od roku 2015 vede rakovnický krasobruslařský oddíl renomovaná trenérka Elena Liashenko. Evropská medailistka a účastnice čtyř olympiád se v městě raků velice líbí a doufá, že jednou budou její svěřenci stejně úspěšní.

Olympie zářila v Kladně

Kladno – Kladenský turnaj v halovém fotbale se futsalistkám rakovnické Olympie povedl. V konkurenci 12 týmů totiž získaly prvenství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>